Magazyn Forbes słynie z publikowania swojego rankingu najbogatszych ludzi na świecie. W tym roku na swojej liście uwzględnił 2208 miliarderów z 72 państw na całym świecie – w tym z Węgier, czy Zimbabwe. Nie powinien nas jednak zaskakiwać fakt, że najwięcej z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, bo aż 585 osób z tego rankingu. 

Właśnie w USA mieszka także lider tegorocznego zestawienia. Jest nim Jeff Bezos – założyciel Amazona, czyli spółki zajmującej się handlem elektronicznym, a tym samym największego sklepu internetowego na świecie. Bezoz po raz pierwszy w swojej karierze wdrapał się na szczyt rankingu Forbesa i po raz pierwszy, majątek osoby najbogatszej składał się aż z dwunastu cyfr! Tak, dobrze przeczytaliście - majątek Bezoza szacowany jest na 112 miliardów dolarów, a jeszcze rok temu wynosił on "zaledwie" 39 miliardów.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy polski serial Netflixa - znamy tytuł i datę premiery!

Może się to wydawać niewiarygodne, ale Jeff Bezos przegonił tym samym w rankingu założyciela firmy Microsoft – Billa Gatesa, który jakiegoś wiódł prym w rankingu najbogatszych.