W czasach młodości naszych rodziców, zakochani jako prezent tworzyli składanki piosenek i nagrywali je na kasety VHS, ewentualnie płyty CD. Musieli się przy tym trochę napracować – przegrywanie utworów potrafiło przysporzyć trochę kłopotów i na pewno było czasochłonne. Na szczęście dzisiaj mamy różne platformy streamingowe, m.in. Spotify, gdzie komponowanie playlist jest błyskawiczne. Wystarczy dodać ulubione piosenki, wymyślić czułą nazwę i wgrać zdjęcie, a następnie wygenerować link. Mimo tego playlisty z ulubionymi utworami naszego partnera lub takie, które kojarzą się z naszym związkiem albo po prostu najpiękniejsze piosenki o miłości to piękny prezent z okazji Walentynek. Nic tak nie wzrusza jak utwory kojarzące się z ukochaną osobą. Z okazji nadchodzącego święta zakochanych Spotify przygotowało ranking najpopularniejszych romantycznych numerów – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Możecie się nim zainspirować, stworzyć własną składankę muzyczną i podarować ją chłopakowi lub dziewczynie!

Ranking najpopularniejszych piosenek o miłości, których słuchamy na Spotify

Okazało się, że zakochani na całym świecie uwielbiają słuchać piosenki „All of me” autorstwa Johna Legenda. Utwór odtworzono ponad 1,1 miliarda razy! I najwięcej razy dodawano ją do playlist, które mają w nazwie słowo „miłość”. Natomiast na pierwszy miejscu w Polsce uplasował się utwór „Let Me Love You” w wykonaniu Justina Biebera i DJ-a Snake'a. Na podium znalazło się również „Love Yourself” Biebera oraz „Love On The Brain” Rihanny. Piosenka Johna Legenda w Polsce jest piątą najpopularniejszą piosenką o miłości.

„Jestem zaszczycony, że stworzyliśmy coś, co tak wiele znaczy dla tak wielu osób. Napisałem tę piosenkę, aby wyrazić, jak czułem się z kobietą, którą kocham, gdy postanowiliśmy razem iść przez życie. Często najlepsze piosenki są w stanie wyrazić coś w sposób, który jest zarówno osobisty, jak i uniwersalny. Jestem wdzięczny za to, że kochankowie na całym świecie związali się z tą piosenką i uczynili ją swoją własną”, powiedział o piosence John Legend, który napisał ją dla swojej żony, Chrissy Teigen. Sprawdźcie poniżej, jak wygląda zestawienie najsłynniejszych love songs w Polsce i na świecie.

Czego słuchaliśmy najchętniej w 2019 roku? Na czele rankingu Spotify znów Taco Hemingway >>>

Najpopularniejsze piosenki miłosne w Polsce:

„Let Me Love You” - DJ Snake, Justin Bieber

„Love Yourself” - Justin Bieber

„Love On The Brain” - Rihanna

Zobacz także:

„Love Me Like You Do - From Fifty Shades Of Grey” - Ellie Goulding    

„All of Me” - John Legend

„i hate u, i love u (feat. olivia o'brien)” - Olivia O'Brien, gnash

„In the Name of Love” - Bebe Rexha, Martin Garrix

„Perfect” - Ed Sheeran

„Say You Love Me” - Jessie Ware

„Another Love” - Tom Odell

Najpopularniejsze walentynkowe utwory na świecie:

„All of Me” - John Legend

„Thinking out Loud” - Ed Sheeran

„Just the Way You Are” - Bruno Mars

„I Will Always Love You” - Whitney Houston

„Can't Help Falling in Love” - Elvis Presley

„My Girl” - The Temptations

„Make You Feel My Love” - Adele

„Perfect” - Ed Sheeran

„I Don't Want to Miss a Thing - from Armageddon”  - Aerosmith

„I'm Yours” - Jason Mraz