Najpopularniejsze piosenki o miłości

W czasach młodości naszych rodziców, zakochani jako prezent tworzyli składanki piosenek i nagrywali je na kasety magnetofonowe, ewentualnie płyty CD. Nie jest tajemnicą, że musieli się przy tym trochę napracować – przegrywanie utworów potrafiło przysporzyć trochę kłopotów i na pewno było czasochłonne. Na szczęście dzisiaj mamy różne platformy streamingowe, m.in. Spotify, gdzie komponowanie playlist jest wręcz błyskawiczne. Wystarczy dodać ulubione piosenki, wymyślić czułą nazwę i wgrać zdjęcie, a następnie wygenerować link. Mimo tego playlisty z ulubionymi utworami naszego partnera lub takie, które kojarzą się z naszym związkiem albo po prostu najpiękniejsze piosenki o miłości to piękny prezent z okazji walentynek. Nic tak nie wzrusza jak utwory kojarzące się z ukochaną osobą. Z okazji święta zakochanych Spotify przygotowało parę lat temu ranking najpopularniejszych romantycznych numerów – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Możecie się nim zainspirować, stworzyć własną składankę muzyczną i podarować ją tej wyjątkowej osobie.

Love songs, których słuchamy na Spotify

Okazało się, że zakochani na całym świecie uwielbiają słuchać chociażby piosenki „All of Me” autorstwa Johna Legenda. Utwór odtworzono do tej pory na samym tylko Spotify już ponad 1,9 miliarda razy! I najwięcej razy dodawano ją do playlist, które mają w nazwie słowo „miłość”. Jeszcze więcej, bo już przeszło 2 miliardy odtworzeń na ten moment mają hity „Perfect” i „Thinking Out Loud”. O tym, jak bardzo zakochane pary utożsamiają się z tekstami miłosnych piosenek Eda Sheerana może dodatkowo świadczyć fakt, że wspomniane utwory do dziś są jednymi z najchętniej wybieranych piosenek na pierwszy taniec przez nowożeńców.

Jak sprawa wygląda w Polsce? W chwili powstania rankingu, a więc w 2019 roku, na pierwszym miejscu w naszym kraju uplasował się utwór „Let Me Love You” w wykonaniu Justina Biebera i DJ-a Snake'a. Na podium znalazło się również „Love Yourself” Biebera oraz „Love On The Brain” Rihanny. Piosenka Johna Legenda w Polsce była „dopiero” piątą najpopularniejszą piosenką o miłości.

„Jestem zaszczycony, że stworzyliśmy coś, co tak wiele znaczy dla tak wielu osób. Napisałem tę piosenkę, aby wyrazić, jak czułem się z kobietą, którą kocham, gdy postanowiliśmy razem iść przez życie. Często najlepsze piosenki są w stanie wyrazić coś w sposób, który jest zarówno osobisty, jak i uniwersalny. Jestem wdzięczny za to, że kochankowie na całym świecie związali się z tą piosenką i uczynili ją swoją własną”, powiedział o piosence John Legend, który napisał ją dla swojej żony, Chrissy Teigen, która zresztą zgodziła się wystąpić w oficjalnym teledysku do tego poruszającego kawałka. Sprawdźcie poniżej, jak wygląda zestawienie najsłynniejszych love songs w Polsce i na świecie.

Co ciekawe, w walentynkowym zestawieniu znalazło się miejsce nie tylko dla hitów z ostatniej dekady, ale także klasyków sprzed lat. Mowa chociażby o kawałku „Can't Help Falling in Love” z repertuaru Elvisa Presleya. Niezapomniany utwór króla rock'n'rolla znalazł się na jego czternastym studyjnym albumie z 1961 roku, będącym jednocześnie ścieżką dźwiękową do filmu „Błękitne Hawaje”.

Najpopularniejsze piosenki miłosne w Polsce:

„Let Me Love You” - DJ Snake, Justin Bieber

„Love Yourself” - Justin Bieber

Zobacz także:

„Love On The Brain” - Rihanna

„Love Me Like You Do - From Fifty Shades Of Grey” - Ellie Goulding    

„All of Me” - John Legend

„i hate u, i love u (feat. olivia o'brien)” - Olivia O'Brien, gnash

„In the Name of Love” - Bebe Rexha, Martin Garrix

„Perfect” - Ed Sheeran

„Say You Love Me” - Jessie Ware

„Another Love” - Tom Odell

Najpopularniejsze walentynkowe utwory na świecie:

„All of Me” - John Legend

„Thinking out Loud” - Ed Sheeran

„Just the Way You Are” - Bruno Mars

„I Will Always Love You” - Whitney Houston

„Can't Help Falling in Love” - Elvis Presley

„My Girl” - The Temptations

„Make You Feel My Love” - Adele

„Perfect” - Ed Sheeran

„I Don't Want to Miss a Thing - from Armageddon”  - Aerosmith

„I'm Yours” - Jason Mraz

Zaskoczeni?