Magazyn Wprost po raz kolejny opublikował swój ranking najbogatszych Polek. I o ile pierwsze miejsce raczej dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem - znalazła się na nim Dominika Kluczyk z majątkiem opiewającym na 7 mld złotych - tak dalej jest kilka niespodzianek w postaci debiutów. Jednym z nich jest 22. pozycja należąca do Anny Lewandowskiej. Jej majątek Wprost szacuje na 204 mln złotych. Wracając jednak na szczyt rankingu, tuż za Dominiką Kulczyk znalazła się Barbara Komorowska, czyli współwłaścicielka marki Bakoma, jednej z najpopularniejszych na rodzimym rynku spożywczym. Ile magazyn doliczył się na jej koncie? 1,95 mld złotych. Podium zamyka kolejna pani Kulczyk, mama Dominiki, Grażyna z majątkiem wartym 1,7 mld złotych

ZOBACZ TAKŻE: Oto najcenniejsze marki na świecie! Magazyn Forbes opublikował swój coroczny ranking

Lista 50 najbogatszych Polek według magazynu Wprost - kto w pierwszej dziesiątce?

W pierwszej dziesiątce znalazły się również Elżbieta Kaczmarek (posiada ona akcje w rodzinnej firmie meblarskiej COM40) z majątkiem wartym 1,55 mld złotych, Teresa Mokrysz (twórczyni Mokate) z 1,3 mld złotych, a także Aldona Wejchert (głównym składnikiem jej majątku są udziały w koncernie ITI, które przejęła po śmierci męża, Jana Wejcherta) z 1,2 mld złotych. Kolejne miejsca to już Polki z majątkiem mniejszym niż miliard. Czyli Katarzyna Frank-Niemczycka, teściowa Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej (950 mln zł), Anna Podniesińska, właścicielka 10 spółek odzieżowych, deweloperskich, wydobywczych i finansowych (800 mln zł), Zyta Olszewska mająca udziały w firmie Farmacol (784 mln zł) oraz zajmująca 10. miejsce w rankingu Wprost Małgorzata Adamkiewicz, współwłaścicielka Grupy Adamed (750 mln zł). 

Wśród 50 najbogatszych Polek znalazły się również nazwiska, które mówią Wam nieco więcej (co jednak nie oznacza, że te wyżej wymienione nie powinny - wręcz przeciwnie!). Na 31. miejscu uplasowała się Ewa Chodakowska (130 mln zł), a trzy miejsca dalej Agnieszka Radwańska z majątkiem wartym 102 mln zł. Z kolei suma, która w ogóle dawała przepustkę do znalezienia się w rankingu, to 40 mln zł. 

ZOBACZ TAKŻE: Ranking 100 najbardziej wpływowych osób na świecie w 2018 roku. Najmłodsza aktorka ma 14 lat