Rola pewnych dodatków z kolejnymi sezonami może się rozszerzać. Świetnym przykładem są apaszki, które od lat nosimy w wielu ciekawych konfiguracjach. Sprawdzają się nie tylko na szyi lub głowie, ale są także wplatane w warkocze, zdobią szlufki spodni i rączki torebek.

Tym razem influencerki na Instagramie podsuwają nam nowe zastosowanie kolejnych akcesoriów. Mowa o ozdobach do włosów. Według fashionistek gumki, spinki i klamry mogą być wykorzystywane na równi z biżuterią. Brzmi to niedorzecznie? Sprawdź, ile niewykorzystanych dotąd możliwości drzemie w tych niepozornych dodatkach!

Scrunchies jako biżuteria – zrób bransoletkę z gumki do włosów!

Widok gumek do włosów na nadgarstkach nie jest żadnym zaskoczeniem. Często można je zobaczyć w towarzystwie zegarka albo bransoletki. Najpopularniejsze są cienkie gumki w uniwersalnych kolorach takich jak czerń lub brązy. Na tym jednak możliwości się nie kończą. Na fali powrotów trendów z lat 90. hitem ponownie stały się scrunchies. Takie szerokie gumki do włosów szybko stały się ozdobą wielu fryzur. Dopełniały kucyk lub kok u nasady włosów lub warkocz na ich końcach. Zaczęły także zastępować minimalistyczne gumki w innych wydaniach. Jednym z nich było właśnie zajęcie ich miejsca na nadgarstkach.

Scrunchie noszoną na nadgarstku ciężko porównać do klasycznych gumek do włosów. Te subtelne i mało rzucające się w oczy akcesoria były praktycznie niezauważalne i po prostu gwarantowały, że w każdej chwili będziemy mieć pod ręką dodatek, który umożliwi nam upięcie włosów. Scrunchies są za to trudne do przeoczenia. Duże i drapowane ozdoby do włosów zatem nie tylko dopełniają zegarek lub bransoletkę, które nosimy na nadgarstku, ale także są w stanie je przyćmić. Z uwagi na rozmiary najlepiej sprawdzają się jako dodatek do wiosenno-letnich stylizacji. Kiedy nosimy ubrania z krótkimi rękawami lub bez nich. Okazuje się jednak, że w pudełku lub koszyku z ozdobami do włosów czekają na nas także akcesoria, które możemy wykorzystać w stylizacjach przez cały rok.

Spinki do włosów jako biżuteria – zrób modną broszkę!

Diabeł tkwi w szczegółach. Przekonaliśmy się o tym już wielokrotnie. Z tego powodu szukając inspiracji na Instagramie, staramy się dokładnie przyglądać prezentowanym stylizacjom i zwracać uwagę na każdy detal, który być może zwiastuje nową modę. Ostatnio naszą uwagę przykuł nie tylko dziergany kaptur jednej z fińskich influencerek, ale przede wszystkim ozdoba, która się na nim pojawiła. Fashionistka, która schowała pod nakryciem głowy całą fryzurę, nie zrezygnowała z ozdoby do włosów. Nie wpięła jej jednak w kosmyk, a w kaptur. Tym sposobem sprawiła, że ozdobna spinka do włosów zastąpiła broszkę.

To ciekawe i oryginalne rozwiązanie idealnie sprawdzi się w sezonie jesień-zima. Kiedy nasze fryzury skrzętnie skrywamy pod ciepłymi czapkami i kapturami, to najczęściej rezygnujemy z ulubionych spinek i innych ozdób do włosów, bo ich noszenie pod nimi byłoby zwyczajnie niewygodne. W nowej odsłonie możemy cieszyć się zarówno ciepłem, które daje nakrycie głowy, jak i efektem ulubionych spinek. Aino Collin zdecydowała się na ozdobę z perłami. Możliwości jest jednak znacznie więcej. Jedną z popularnych wersji są szylkretowe spinki do włosów. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie dodatki uda się połączyć z tym akcesorium. Umożliwią to tylko dziergane modele z luźnym splotem, który pozwoli na przełożenie zapięcia. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie musimy się ograniczać do nakryć głowy. Spinka zamiast broszki może być noszona także jako ozdoba szalika.

Klamry do włosów zamiast biżuterii – wykorzystaj jako broszkę!

Trend związany z nietypowym wykorzystaniem ozdób do włosów sprawił, że szukaliśmy go także u innych influencerek. Nasze śledztwo doprowadziło nas do Niny Sandbech, która na podobny pomysł wpadła jeszcze wcześniej. Fashionistka nie zdecydowała się jednak na scrunchie ani spinkę do włosów. Jej pomysł wiązał się z jeszcze inną ozdobą, o której pomyślelibyśmy w tym kontekście na samym końcu. Mowa o klamrze do włosów. To popularne akcesorium wydawało się mieć dość ograniczone możliwości, ale influencerka szybko wyprowadziła nas z błędu. W jej stylizacji klamra do włosów pojawiła się zamiast broszki. Jak to możliwe?

Zobacz także:

Kolce klamry pozwalają świetnie złapać włosy. Idealnie objęłyby także rączkę torebki lub nawet pasek spodni, ale fashionistka zdecydowała, że ozdobi nimi płaszcz. W tym celu klamrę przypięła do kieszonki. Kolorowa ozdoba do włosów świetnie prezentuje się na tle brązowego płaszcza. W razie nagłego przypadku zawsze można ją odpiąć i użyć zgodnie z przeznaczeniem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby ten trend rozwijać i szukać kolejnych zastosowań dla tej ozdoby oraz innych, który używamy do włosów.