Różne formy medytacji, joga, aplikacje wspomagające spokojny sen i inne formy relaksu są ostatnio bardzo popularne, ponieważ ze względu na nasz styl życia jesteśmy coraz bardziej zestresowani. Kolejną formą, która może ukoić zszarpane nerwy jest rytuał z wykorzystaniem Palo Santo. To kolejny trend, który opanował Instagram i który pokochały m.in. Julia WieniawaJessica Mercedes. Jeśli ją obserwujecie, na pewno zauważyliście na Stories jak influencerka okadza swoje mieszkanie kadzidłem. Co to jest, jakie ma właściwości i na czym dokładnie polega rytuał z Palo Santo? Wyjaśniamy poniżej.

Palo Santo – co to jest?

Palo Santo z języka hiszpańskiego oznacza „Święte Drzewo” i jest to nic innego jak kawałek kawałek drzewa, rosnącego na wybrzeżu Ameryki Południowej. Jego historia sięga starożytnych czasów. Od wieków jest używane przez szamanów podczas medytacji, rytualnych modlitw i ceremonii plemiennych ze względu na jego lecznicze i metafizyczne właściwości. Uzdrowiciele wierzą w to, że zapach Palo Santo uspokaja i działa kojąco na zmysły. Ponadto zawiera dotleniające mózg związki, takie jak limonen i terpinol.

Jak palić Palo Santo?

Zwolennicy Palo Santo uważają, że zapalenie kadzidła umożliwia pozbycie się negatywnych emocji i oczyszcza aurę, dlatego jest stosowany w medytacji jako czynnik wspomagający proces wyciszenia organizmu. Rytuał z wykorzystaniem Świętego Drzewa jest bardzo prosty. Wystarczy zapalić kawałek specjalnego drewienka, a po 30 sekundach zgasić płomień i cieszyć się kojącym zapachem unoszącego się dymu. Warto okadzić nim całe mieszkanie, tak jak regularnie robi to Jessica Mercedes. Palenie Palo Santo uwalnia olejki eteryczne, a oprócz oczyszczania negatywnych emocji, ma również inne praktyczne właściwości, takie jak odstraszanie komarów i innych owadów. Co więcej, możecie zgasić je w każdym momencie i zapalić ponownie później. W trakcie palenia Palo Santo połóżcie je na podstawce i wdychajcie kojący aromat, na przykład czytając książkę czy słuchając relaksacyjnej muzyki, co dodatkowo na pewno pomoże Wam się uspokoić i odstresować po całym dniu. Nawet jeśli sceptycznie podchodzicie do takich rzeczy, potraktujcie to jako przyjemny rytuał i czas tylko dla siebie.

„Święte Drzewo” Palo Santo – cena

Jedna sztuka Palo Santo kosztuje od 10 do 20 złotych. To, na ile czasu wystarczy Wam drewienko, zależy tak naprawdę od Was, ponieważ nie trzeba spalić go od razu do końca. Święte Drzewo znajdziecie bez problemu w specjalistycznych sklepach internetowych, wpisując w wyszukiwarkę Google frazę „Palo Santo”. Spróbujecie tego kojącego rytuału?