Kariera Zendayi jest tak dynamiczna, że w niektórych momentach ciężko za nią nadążyć. Pomimo że w ostatnim czasie o gwieździe było głośno przede wszystkim za sprawą jej filmowych sukcesów – roli w filmie „Diuna” i serialu „Euforia”, to jednak nie można zapominać, że mamy do czynienia nie tylko z aktorką, ale również z piosenkarką. Śpiew był obecny w karierze Zendayi od samego początku. Przypominamy, że jej kariera rozpoczęła się od współpracy z Disney Channel. Zendaya otrzymała wtedy jedną z głównych ról w serialu „Taniec rządzi”. Pomimo że było to wyzwanie głównie aktorskie, to jednak bohaterowie tej produkcji nie skupiali się wyłącznie na tańcu, ale również śpiewali. Takie początki i łączenie świata filmu i muzyki towarzyszyły jej również później. Miała jednak momenty, w których jej zainteresowanie i poświęcenie uwagi przeważało szalę na rzecz jednego z nich. Jak to wyglądało na przestrzeni lat? Wracamy do przeszłości, żeby sprawdzić, co takiego się wydarzyło, że od ostatniego występu Zendayi do najnowszego, który miał miejsce podczas Coachelli, minęło aż 7 lat.

Kariera Zendayi – aktorka i piosenkarka

Zendaya od najmłodszy lat próbowała swoich sił w show-biznesie. Pracowała jako dziecięca modelka, w tym raz u boku Seleny Gomez, a także wystąpiła w teledysku. Aktorka i piosenkarka, której kariera rozkwitła w 2010 roku za sprawą jednej z głównych ról w produkcji Disney Channel, nie zmarnowała szansy, którą przyniósł jej serial „Taniec rządzi”. Na fali popularności już rok później zdecydowała się wydać debiutancki singiel Swag It Out. Razem ze swoją koleżanką z planu Bellą Thorne nagrały również piosenkę Watch Me. Jej talent zwrócił uwagę wytwórni Hollywood, z którą w 2012 roku podpisała kontrakt. Dzięki temu Zendaya miała wszystko, żeby wydać swój pierwszy album studyjny. Jego premiera miała miejsce 17 września 2013 roku. Zadebiutował on na 51. miejscu Bilboard 200, a poprzedzający go singiel Replay, który wydano w lipcu, dotarł do 40. miejsca Bilboard Hot 100. W międzyczasie Zendaya zdążyła jeszcze wziąć udział w „Tańcu z gwiazdami” i zająć drugie miejsce.

Pomimo że w życiu zawodowym artystki wiele się działo, to jednak wszystkie zobowiązania łączyła z rozwojem kariery muzycznej. W marcu 2015 roku Timbaland poinformował, że będzie pracować z nią nad jej drugim albumem, ale tym razem miało się to odbyć już pod skrzydłami wytwórni Republic. W lutym 2016 roku został wydany singiel Something New, ale do premiery albumu ostatecznie nie doszło, a artystka tłumaczyła to zmniejszonym zainteresowaniem kontynuacją muzycznej kariery. Od tego czasu Zendaya skupiła się głównie na aktorstwie. Role i nagrody, które za nie zdobywała w kolejnych latach, były najlepszym dowodem na to, że decyzja była dobra. Okazuje się jednak, że Zendayi przez ten cały czas mogło czegoś brakować. Przekonaliśmy się o tym dzięki jej występowi podczas tegorocznej Coachelli.

Występ Zendayi po 7 latach

Zendaya zrezygnowała z występów muzycznych aż na 7 lat. Wszystko zmieniło się jednak podczas Coachelli. W drugi weekend festiwalu dołączyła do Labrintha, aby wykonać ich nominowany do nagrody Emmy hit I'm Tired, jak również piosenkę All of Us.

Fot. Michael Loccisano / Getty Images

Odsunęłam się od muzyki dość dawno temu z wielu powodów, ale nadal naprawdę to kocham, więc życzliwość i wsparcie, które otrzymałem w ciągu ostatnich kilku dni tylko dlatego, że dosłownie dotknęłam tego świata, ma dla mnie ogromne znaczenie – napisała w marcu na Tweeterze Zendaya.

Czy zachwyty po jej występie na Coachelli sprawią, że Zendaya zacznie ponownie myśleć o powrocie do kariery muzycznej? Być może po tych 7 latach dokonał się właśnie przełom, który sprawi, że teraz będziemy o niej myśleć bardziej w kategorii piosenkarki niż aktorki.