Fryzura Rachel z „Przyjaciół” znów jest hitem. Ale w odświeżonym, bardziej współczesnym wydaniu

Nie tylko makijaż w stylu Rachel Green z „Przyjaciół” robi teraz furorę. Po emisji odcinka specjalnego serialu, na topie znów jest także jej fryzura. Jak podaje platforma Just My Look zainteresowanie nią wzrosło o 176% – i wystarczyła emisja samego zwiastunu! To było do przewidzenia, bo w latach 90., kiedy „Przyjaciele” zadebiutowali na małym ekranie, nie było fryzury, która cieszyłaby się większą popularnością. Wszystkie, dosłownie wszystkie kobiety chciały mieć włosy jak Rachel i wcale nie ma tu przesady. Zapytajcie fryzjerów, którym regularnie podtykano pod nos zdjęcie Jennifer Aniston jako wzór. Nic dziwnego, fryzura Rachel była wygodna (bo nie za długa) i pełna objętości, a do tego bardzo charakterystyczna – elegancka i zadziorna zarazem. Nie jest więc dla nas zaskoczeniem, że znów wraca do łask. Choć, jak to w modzie bywa, w nieco odmienionym wydaniu. O wiele bardziej nowoczesnym i świeżym. Jak ją zrobić? 

Nowa fryzura w stylu Rachel – Jak wygląda i jak ją zrobić?

Z odpowiedzią przychodzi TikTok, gdzie pojawia się coraz więcej filmików o tym, jak zrobić fryzurę w stylu lat 90., z jakiej słynęła Rachel. Szukajcie ich pod hasztagiem #90shair albo #RachelGreen. By ułatwić wam poszukiwania udostępniamy jeden z nich: 

@sarahhdls

90s hair vibes #fyp #blowout #hairtok #hair #inspo #90s #foryou

good 4 u - Olivia Rodrigo

Inspirację znajdziecie też na Instagramie. O odtworzenie słynnej fryzury pokusił się choćby fryzjer gwiazd Sal Salcedo, którego w medium społecznościowym znajdziecie pod nazwą @salsalhair. „The Rachel 2.0” napisał pod zdjęciem, które opublikował jakiś czas temu. Przedstawia ono modelkę i influncerkę Rachael Lange, którą ostrzygł właśnie na gwiazdę „Przyjaciół” – w charakterystyczny sposób wycieniował włosy, zostawiając po obu stronach twarzy inspirowane Rachel krótsze kosmyki. Przy okazji stawiając na naturalność (włosy nie są tak mocno podniesione u nasady) i retrosznyt (dostrzegalne są wpływy lat 70.). Najlepiej zresztą zobaczcie same: 

Jak bez pomocy fryzjera uzyskać podobny efekt? Swoimi stylizacyjnymi trikami z brytyjską edycją podzielili eksperci Just My Look. Po pierwsze podpowiedzieli, że cieniowana fryzura w stylu Rachel najlepiej sprawdza się na włosach do ramion. A by zachować jej objętość, nie powinno się myć włosów za rzadko (nawet drugiego dnia po myciu mogą już być oklapnięte). Dobrym pomysłem jest używanie szamponu dodającego objętości.

Po umyciu włosów, kiedy są jeszcze wilgotne, warto nałożyć na nie serum lub kilka kropli olejku – staną się gładsze i bardziej podatne na stylizację. Co dalej? Wystarczy wysuszyć włosy na okrągłej szczotce! Nowa fryzura Rachel gotowa. Tylko tyle i aż tyle.