Bohaterami najnowszej sesji Reebok Classic, poza influencerami i osobami wyłonionymi w konkursie na Snapchacie, zostały modele Classic Leather, Freestyle Hi, Princess, Work Out oraz Ex- o - Fit

Lata osiemdziesiąte to czas kiedy na rynku pojawiły się wszystkie klasyki marki. Pierwszy model z linii Franchise5 to Freestyle Hi, który zadebiutował 1982. Były to ówcześnie jedyne buty sportowe zaprojektowane specjalnie dla kobiet.

Szybko zdobyły uznanie fanek fitnessu i w ciągu zaledwie dwóch lat od swojej premiery zyskały miano najpopularniejszego buta sportowego na rynku.

Marka idąc za ciosem sukcesu Freestyle w 1984 roku przygotowała alternatywną wersję fitnessową - Princess. Model ten charakteryzuje przede wszystkim idealnie skrojony czubek buta i krótka cholewka która gwarantuje idealną stabilizację kostek podczas ćwiczeń.

Rok 1983 to czas kiedy na sklepowych półkach pojawia się najpopularniejszy "klasyk" marki czyli Classic Leather. Pierwotnie występował w roli modelu dedykowanego miłośnikom joggingu, lecz szybko został zaadaptowany przez modę uliczną zyskując tym samym w latach dziewięćdziesiątych miano ulubionego buta amerykańskich raperów.

Obecnie na ulicach Campton można w nich spotkać Kendricka Lamara. Odpowiedzią na damski model fitnessowy był Work Out, który trafił na rynek w roku 1986 jako męski model przeznaczony na siłownię. Serię męskich modeli w doskonale uzupełnił Ex - o - Fit, również dedykowany fanom sportu.