Patryk Vega (jego prawdziwe nazwisko to Krzemieniecki) to reżyser, który stawia na kontrowersję. Choć krytycy i krytyczki zwykle nie zostawiają na jego filmach suchej nitki, to cieszą się one zwykle wielką oglądalnością. Przed ekrany przyciągają zapewne także nazwiska gwiazd, które Vedze zawsze udaje się zwerbować do swoich produkcji. Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Dygant, Bogusław Linda czy Julia Wieniawa, która zagrała choćby w Kobietach mafii w reżyserii Vegi.

Wieniawa i Adamczyk w nowym filmie Vegi

Tym razem Patryk Vega postanowił obsadzić Julię Wieniawę w jednej z głównych ról obok Piotra Adamczyka. Small World będzie opowiadać o handlu dziećmi. Reżyser zapowiadał już dawno jego premierę, jednak musiał zmienić plany między innymi w związku z pandemią. W międzyczasie, na początku lutego, wypuścił za to dokument Oczy diabła, w którym pojawia się temat handlu dziećmi i pedofilii.

Zwiastun filmu „Small World” o handlu dziećmi

Do sieci właśnie trafił zwiastun filmu Small World, który upewnia nas, że jest to kolejny obraz w dobrze znanym stylu Vegi. Pościgi, strzelaniny i inne efekty, które znane są fanom i fankom tego reżysera. Small World opowiada o porwaniu czteroletniej dziewczynki z jednej z polskich wsi. Udaje się ją odnaleźć dopiero po kilkunastu latach.

Vega zapowiadał jakiś czas temu, że zamierza podbić z filmem zagraniczne rynki. Mówił, że artyści z różnych krajów zjednoczą się w tym projekcie w proteście będącym krzykiem przeciwko handlowi dziećmi, który jest porażającym procederem. Vega mówił również, że będzie to co najmniej dziesięć razy większy hardcore niż Botoks.

„Small World” - data premiery i obsada

Oprócz Wieniawy i Adamczyka w filmie Small World zobaczymy także Marietę Żukowską, ale również gwiazdę serialu Dom z papieru, czyli Enrique Arce. Dokładna data premiery filmu nie została jeszcze podana, ale ma się ona odbyć jeszcze w tym roku.