Patryk Vega zrobi film o Kamilu Durczoku?

Patryk Vega to reżyser znany z tego, że kręci dużo i nieustannie, a jego filmy – bazujące zazwyczaj na prostej kontrowersji i skandalu – zaspokajają niskie gusta i zwykle stają się komercyjnymi hitami. Twórca takich obrazów jak: „Pitbull”, „Kobiety mafii” czy najnowszego „Miłość, seks i pandemia”  jakiś czas temu zapowiedział, że nakręcił swój ostatni film i rusza na podbój Hollywood. Niestety, jak podał „Pudelek”, wszystko wskazuje na to, że były to tylko obiecanki, reżyser bowiem nie może podbijać świata bez realizacji filmu o życiu Kamila Durczoka.

Historia zmarłego przed kilkoma miesiącami dziennikarza rzekomo interesuje reżysera (który jest również socjologiem), gdyż jest naznaczona jego ulubionym motywem: „zmaganiem się ciemności ze światłem”. Cytowane przez „Pudelka” źródło mówi: „Patryk jest zafascynowany tym tematem w sensie psychologicznym i socjologicznym. Tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając w życiu wszystko. Historia człowieka, który miał duży pierwiastek autodestrukcji w sobie. Zdaniem Patryka Kamil Durczok to postać rodem z Dostojewskiego. A to wszystko historia jego kariery, wzlotów i upadku na tle blichtru show biznesu: wielkie pieniądze, ludzie z pierwszych stron gazet, politycy, narkotyki, kobiety, molestowanie, alkohol i płatna miłość”.

Kamil Durczok: „Postać rodem z Dostojewskiego”

Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2022 roku w wieku 53 lat. Dziennikarz i prezenter telewizyjny odszedł w jednym z katowickich szpitali. Przed laty chorował na nowotwór, a swoje doświadczenia z choroby zrelacjonował w książce „Wygrać życie". 

Swoją przygodę z mediami Durczok zaczął w radiu. Następnie związał się z telewizją. Pracował m.in. dla TVP, TVN (gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego i prowadzącego „Faktów”), a także dla Polsat News. W 2019 roku został wydawcą oraz redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl. Jako dziennikarz był wielokrotnie wyróżniany najważniejszymi w branży nagrodami. W jego życiu nie brakowało jednak kontrowersji. Został m.in. oskarżony o mobbing w pracy, przyznał się do prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Policyjne śledztwo prowadzone w związku z publikacją w tygodniku „Wprost” materiałów kompromitujących dziennikarza zakończyło się w sądzie. Durczok wygrał proces o pomówienie z wydawcą i dziennikarzami tygodnika, którzy oskarżali go mobbing i molestowanie

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.