Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka są razem już od niemal dekady i wychowują dwoje wspólnych dzieci. W 2018 roku para zalegalizowała swój związek podczas tradycyjnej uroczystości w pięknej drewnianej świątyni w podhalańskiej wsi Kościelisko. Na weselu pary nie zabrakło znanych twarzy. W tłumie gości można było wypatrzyć m.in. Marcelinę Zawadzką, Rozalię Mancewicz oraz Agnieszkę Woźniak-Starak i jej tragicznie zmarłego rok później męża, producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Nie jest jednak tajemnicą, że zanim para zdecydowała się pobrać i urządzić huczną ceremonię w góralskim stylu, przeszła sporo trudnych chwil.

Sebastian Karpiel-Bułecka o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym

Sebastian Karpiel-Bułecka jako jeden z nielicznych mężczyzn w polskim show-biznesie otwarcie opowiada o swoich zmaganiach ze zdrowiem psychicznym. Lider popularnego zespołu Zakopower już wiele lat temu wyznał w jednym z wywiadów, że zmaga się z zaburzeniami lękowymi oraz stanami depresyjnymi.

Na przykład przez rok nie mogłem nabrać do końca powietrza do płuc. Żyłem w napięciu. Czasem wydawało mi się, że zaraz umrę. Robię sobie spokojnie zakupy w supermarkecie, a serce nagle wali 200 uderzeń na minutę, krew pulsuje – opowiadał w 2013 roku w rozmowie z  „Twoim Stylem”.

Muzyk ubolewał wówczas, że zaburzenia psychiczne w wielu kręgach są wciąż uznawane za temat tabu.

Szkoda, że wciąż panuje przekonanie, że nerwica czy depresja to wstydliwe choroby. A to przypadłość jak każda inna – mówił.

Pod koniec ubiegłego roku autor przeboju „Boso” stwierdził, że osoby cierpiące na zaburzenia lękowe, zwłaszcza mężczyźni, często spotykają się niezrozumieniem ze strony swojego otoczenia.

Dla osób zdrowych są to często tematy abstrakcyjne – widzą faceta, który ma żonę, dzieci, w miarę dobrze wygląda. Nagle ktoś taki mówi, że ma lęki, że tak, jak to było w moim przypadku, boi się, że wyjdzie na scenę i umrze – opowiadał w podcaście „Wprost o kulturze”.

Paulina Krupińska o chorobie męża

Do tematu odniosła się też niedawno Paulina Krupińska. Prowadząca „Dzień Dobry TVN” wyjawiła, że w pewnym momencie sama bagatelizowała objawy choroby męża.

Zobacz także:

Chłop jak dąb, wysportowany, w kwiecie wieku, a nagle nie ma siły i boi się, że za jakiś czas nie będzie w stanie złapać oddechu. Myślałam, że jak sobie wszystko przetłumaczę z dystansem, to będzie okej. Ja wszystko bagatelizowałam, mówiłam sobie: aj tam, gada, gada, gada. Chciałam to rozładować śmiechem i luźną atmosferą, ale absolutnie to nie jest dobry pomysł – wyznała wywiadzie dla serwisu Viva.pl.

Prezenterka telewizyjna wyjawiła, że szczególnie trudny był dla nich 2017 rok – w styczniu zmarł ojciec Sebastiana, a w maju na świat przyszedł ich syn Jędrzej, który niestety okazał się chorowitym dzieckiem.

Mieliśmy bardzo trudny moment, gdy tata Sebastiana zmarł. Urodził się wtedy Jędrek i można powiedzieć, że to cudowny etap w życiu, ale jednak wcześniejsza tragedia odcisnęła głębokie piętno na psychice Sebastiana. Potem doszły jeszcze jakieś problemy zdrowotne z Jędrusiem i przez to wszystko mieliśmy bardzo trudny okres – wyjaśniła Paulina Krupińska w rozmowie z Rafałem Kowalskim.

Miss Polonia 2012 przyznała, że choremu trudno jest dojść do równowagi psychicznej bez wsparcia partnera. Zdradziła, że ogromną pomoc w trudnym momencie okazała im także znana modelka Kamila Szczawińska.

Bez drugiej osoby i jej świadomości na temat tego, z czym ktoś obok się zmaga, nie ma szans wyjść z tego. Pamiętam, że gdyby nie moja przyjaciółka Kamila Szczawińska, która jest psychologiem, moglibyśmy teraz być w innym miejscu – oświadczyła.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej lub ktoś z twoich bliskich i potrzebujesz pomocy, to skorzystaj z darmowej infolinii zaufania. Doświadczeni eksperci udzielą ci rad i pomogą w rozwiązaniu problemu. Antydepresyjny Telefon Zaufania (22 484 88 01) czynny jest od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20:00. Z kolei dyżury psychologów w ramach Telefonia Zaufania Młodych (22 484 88 04) odbywają się od poniedziałku do soboty, od 11:00 do 21:00. Przez całą dobę 7 dni w tygodniu czynny jest też telefon Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod 800 70 2222. Porozmawiać możesz także na czacie lub wysłać e-maila do specjalisty. Więcej informacji znajdziesz klikając TUTAJ.