Canal+ przeniesie na ekran kolejną książkową historię. W zeszłym roku jedną z najgorętszych serialowych premier byli Nielegalni, międzynarodowa produkcja na podstawie szpiegowskiego kryminału Vincenta V. Severskiego. W obsadzie znaleźli się m.in. Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska oraz Filip Pławiak, natomiast za kamerą stanęli Leszek Dawid oraz Jan P. Matuszyński. Ten drugi odpowiedzialny będzie również za ekranizację Króla - bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha z Michałem Żurawskim, Borysem Szycem, Arkadiuszem Jakubikiem i Magdaleną Boczarską w rolach głównych. W tym miesiącu ruszyły również zdjęcia do Żmijowiska. Właśnie pod takim tytułem rok temu okazał się kryminał autorstwa Wojciecha Chmielarza, którego fabuła skupia się na grupie przyjaciół ze studiów wyjeżdżających na wspólne wakacje do niewielkiej wsi Żmijowisko. Podczas jednej z imprez między znajomymi dochodzi do kłótni, po której znika córka jednej z par - piętnastoletnia Ada. Rok po tych wydarzeniach jej ojciec, Arek, wraca do Żmijowiska, by podjąć kolejną próbę odnalezienia nastolatki. 

Zobacz także: „The Crown”: Wiemy, kto zagra księżną Dianę!

Żmijowisko - nowy serial Canal+ na podstawie książki Wojciecha Chmielarza. Kto w obsadzie? 

W roli Arka, zdesperowanego ojca zaginionej Ady, wcieli się Paweł Domagała. Dla aktora, który ostatnio kojarzony jest bardziej ze względu na jego muzyczny dorobek (chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby jego Weź nie pytaj), może być to przełom w jego dotychczasowej karierze. Do tej pory bowiem, Domagałę obsadzano raczej w rolach komediowych. Znamy go m.in. z obrazów Wkręceni, PolandjaGotowi na wszystko. Exterminator, komedii romantycznej Serce nie sługa, a także takich serialowych tytułów, jak Powiedz TAK!, O mnie się nie martw, gdzie wcielił się w męża bohaterki granej przez Joannę Kulig, czy Ratownicy. Paweł Domagała jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2013 roku wziął ślub z Zuzanną Grabowską, z która ma dwie córki: Hannę i Basię.

Zobacz także: Joanna Kulig zagra w nowym serialu Netflixa! Za kamerą reżyser „La La Land”

Żmijowisko - kiedy premiera serialu? 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy serial Żmijowisko trafi na antenę Canal+. A także kto będzie odpowiedzialny za reżyserię. Z kolei nad scenariuszem pracować będzie sam Wojciech Chmielarz. Oprócz kryminału przenoszonego na mały ekran, ma on w swoim dorobku również cykl Jakub Mortka, czyli Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016), Cienie (2018), a także cykl gliwicki: Wampir (2015) i Zombie (2017) oraz Królową głodu (2014).