W czasie, gdy liście zaczynają brązowieć, a noce stają się coraz chłodniejsze, w powietrzu następuje jeszcze jedna, mniej zauważalna na pierwszy rzut oka zmiana. To (zawsze zaskakująca, często ekscytująca) część zodiaku: zaćmienie. Sprawa wygląda następująco. Gdy my wyciągamy z szafy przytulne swetry, ulubione botki i malujemy paznokcie na jesienne brązy – ciała niebieskie dokonują poważnych ruchów i zmian. 

14 października będziemy świadkami i świadkiniami obrączkowego zaćmienia Słońca w Wadze. Częściowe zaćmienie Księżyca w Byku nastąpi natomiast zaledwie dwa tygodnie później, czyli 28 października. Żadnego z tych zaćmień nie będzie widać w Polsce, ale mimo to poczujemy ich energię. Co to oznacza dla ciebie i twojego horoskopu w tym miesiącu? Sprawdź!

Obrączkowe zaćmienie Słońca w Wadze – kiedy?

Na początku zajmijmy się logistyką. Obrączkowe zaćmienie Słońca nastąpi 14 października 2023 roku dokładnie o godzinie 18:00 – tak punktualnie! Zaćmienie odbędzie się w pokojowym znaku powietrznym Wagi. Warto zaznaczyć, że w zależności od lokalizacji, w tym miesiącu możesz nie być w stanie zobaczyć zaćmienia; nawet jeśli masz do tego świetne warunku, sytuacja na niebie może nie być wyjątkowo... ekscytująca. 

Obrączkowe zaćmienie Słońca – jakie jest jego astrologiczne znacznie?

Mówiąc krótko, zaćmienie Słońca zawsze niesie za sobą nowy początek. Podczas zaćmienia Słońce pokrywa się z Węzłami Losu, czyli dwoma astrologicznymi punktami na niebie, których nie można zobaczyć, ponieważ pojawiają się w miejscu, w którym ekliptyka Słońca przecina się z drogą Księżyca. 

Węzeł Północny ma miejsce, gdy Księżyc wspina się w górę po swojej eliptycznej orbicie, podczas gdy Węzeł Południowy obserwujemy, gdy Księżyc schodzi w dół (dla wyjaśnienia, są to wszystkie astrologiczne punkty i obserwacje, a nie dosłowne punkty na niebie!). Z astrologicznego punktu widzenia, Węzeł Północny jest tym, do czego zmierzamy – naszym najwyższym celem w tym życiu. Z drugiej strony Węzeł Południowy jest tym, od czego się oddalamy, czasami włączając w to dary i wady, z którymi się urodziliśmy.

Zarówno zaćmienia Słońca, jak i Księżyca aktywują te punkty na niebie, choć niekoniecznie i nie zawsze twoje osobiste Węzły Północne i Południowe. Zaćmienia mogą być czasem wielkich zmian i postępu, w tym narodzin i śmierci. Nie każde zaćmienie będzie dla ciebie szczególnie istotne, ale większość zaćmień oferuje rodzaj zwiększonej energii – takiej, która może być dość namacalna i aktywna przez około tydzień. Ponadto punkt zaćmienia jest aktywny aż do nadejścia następnego zaćmienia, zwykle w przez sześć miesięcy

Obrączkowe zaćmienie Słońca w Wadze w październiku 2023 – co nas czeka?

Jak wspomniałyśmy wcześniej, zaćmienie Słońca przyjdzie do nas w sobotę, 14 października 2023 roku o przyjemnej wczesnej godzinie wieczornej, czyli o 18:00. Październikowe zaćmienie odbędzie się w znaku pokojowej Wagi. Co to oznacza?

Zobacz także:

W astrologii łączymy Wagę z naszymi relacjami, w tym to, jak komunikujemy się i odnosimy do siebie nawzajem. Waga bez wątpienia jest mediatorem i dyplomatą znaków zodiaku, choć bywa niezdecydowana i roztargniona. Osoby spod znaku Wagi to prawdziwi people pleasers, dbając o dobro innych i przedkładając je ponad swoje.

Nie ma sposobu, aby przewidzieć, co stanie się z naszym życiem w czasie zaćmienia Słońca. Są z natury nieprzewidywalne i dla każdego będą rezonować inaczej, dlatego tym ważniejsze jest, aby do astrologicznych spostrzeżeń podchodzić z przymrużeniem oka i zdrową dawką osobistego punktu widzenia. Niemniej jednak, obrączkowe zaćmienie Słońca w Wadze może skłonić nas do zakwestionowania naszych relacji – tego ile energii poświęcamy innym oraz ile otrzymujemy z powrotem w zamian. Wiele osób postawi sobie również pytania dotyczące sprawiedliwości i uczciwości. Waga jest także jednym z dwóch znaków rządzonych przez Wenus, więc zaćmienie może wywołać pytania dotyczące tego, co (i kogo) uważamy za piękne i wartościowe. 

Co jeszcze? Ponieważ zaćmienie odbędzie się w wymagającym harmonii, kreatywności oraz przyjaźni znaku powietrznym Wagi, powinniśmy i powinnyśmy skupić się na osobistych celach, które wyrażają pozytywną energię tego znaku. Obejmuje to wszelkiego rodzaju relacje, negocjacje oraz większą harmonię w naszym otoczeniu, równowagę w dawaniu i braniu. Na przykład, jeśli daliśmy lub otrzymaliśmy w związku za dużo lub za mało, październikowe zaćmienie słońca to najlepszy czas, by przywrócić balans. Kolejną ważną lekcją Wagi jest znalezienie równowagi między gotowością do kompromisu a wewnętrzną harmonią.

Wygląda na to, że czeka nas prawdziwa rewolucja w relacjach międzyludzkich i kilka egzystencjalnych pytań, na które (mamy nadzieję) każdy i każda z nas znajdzie odpowiedź.

Ten artykuł ukazał się pierwotnie na www.glamourmagazine.co.uk