Ethan Hawke i Pedro Pascal połączą siły w najnowszym filmie Pedro Almodóvara pod tytułem „Strange Way of Life”. Będzie on pierwszą anglojęzyczną produkcją reżysera od czasu „Ludzkiego głosu” z 2020 roku. Możemy spodziewać się prawdziwego hitu, ponieważ Hiszpan do ról głównych wybrał sobie topowe nazwiska Hollywood. Zobaczcie, co wiemy o westernie, którego premiera już niedługo.

„Strange Way of Life” – fabuła

Przede wszystkim „Strange Way of Life” jest filmem krótkometrażowym i trwać będzie tylko pół godziny. Ten queerowy western opowiada o dwóch mężczyznach (rewolwerowcu Silvie, w którego wciela się Pascal i szeryfie Jake’u – Hawke), którzy się kochają. Historia skupia się na relacji między nimi. Silva i Jake poznali się dawno temu przy wspólnym zleceniu i teraz spotykają się znowu po 25 latach. Ich więź jest intensywniejsza, niż może im się to wydawać.

Reżyser opisał film jako queerowy western. W tym sensie, że jest dwóch mężczyzn, którzy się kochają – powiedział Almodóvar. Produkcja porównywana jest już do „Tajemnicy Brokeback Mountain”.

To, co mogę wam powiedzieć, to to, że w tym filmie dużo jest elementów z westernu – mamy rewolwerowca, ranczo, szeryfa. Od większości westernów odróżniają go jednak dialogi – kontynuował w rozmowie z „Variety”. – Nie sądzę, żeby jakikolwiek western uchwycił kiedyś takie dialogi między dwoma mężczyznami. I teraz myślę, że powiedziałem wam już za dużo – dodał słynny reżyser.

„Strange Way of Life” – reżyseria, scenariusz, produkcja, muzyka, kostiumy

Za reżyserię odpowiedzialny jest oczywiście fenomenalny Pedro Almodóvar. Zajął się on również scenariuszem. Producentem filmu został Agustín Almodóvar, a muzykę skomponował Alberto Iglesias. Co ciekawe, za kostiumy odpowiedzialny jest dom mody Saint Laurent by Anthony Vaccarello.

„Strange Way of Life” – obsada

Oprócz głównych bohaterów granych przez Pedro i Ethana na ekranie obaczymy również Pedro Casablancę, Manua Ríosa, George'a Steanea, José Condessę, Jasona Fernándeza, Sarę Sálamo, Ohianę Cueto i Danielę Medinę.

„Strange Way of Life” – zwiastun

Oficjalny profil Yves Saint Laurent na Instagramie opublikował właśnie pełen emocji zwiastun produkcji. Zobaczcie, czego możecie się spodziewać! Spoiler alert: Jest naprawdę hot!

 

 

 

 

„Strange Way of Life” – premiera

Premiera westernu z Pascalem i Hawkiem odbędzie się podczas 76. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes, który rozpoczyna się już 16 maja.  

Zobacz także:

„Strange Way of Life” – oficjalny plakat

W internecine pojawił się właśnie oficjalny plakat produkcji. Zobaczcie, jak wygląda. My uważamy, że jest świetny i idealnie wprowadza nas w klimat dzikiego zachodu.

„Strange Way of Life” – zdjęcia z planu

Zarówno Pascal, jak i Hawke podzielili się ze swoimi fankami i fanami zdjęciami z planu. Aktor znany z filmu „Przed wschodem słońca” udostępnił selfie z rozpościerającym się za nim i Pedro zachodem słońca.

Golden hour w Hiszpanii jest niesamowite. Kończymy z Pedro Pascalem kręcić #ExtrañaFormadeVida (#AStrangeWayOfLife). Cudownie było pracować z Pedro Almodóvarem i jego wspaniałą ekipą. Przepraszam za mój hiszpański – napisał pod zdjęciem Hawke.

Gwiazdor „The Last of Us” opublikował natomiast zdjęcie razem z Ethanem i Pedro Almodóvarem.

Zapowiada się naprawdę ciekawie. Czekacie?