Karl Lagerfeld znany jest z tego, że przywiązuje ogromną wagę do tego, kto promuje jego projekty. A wybór ambasadorek nie należy do powołanego do tego działu w ramach strukturach Chanel, ale przede wszystkim do niego. Co więcej, większość twarzy biorących udział w kampaniach sam fotografuje, więc w zasadzie wszystkie twarze francuskiego domu mody bez wątpienia można nazwać jego muzami. Do tej pory trochę się już ich nazbierało. Keira Knightley, Vanessa Paradis i jej córka Lily-Rose Depp, Kristen Stewart, Margit Robbie a teraz także jedna z najpopularniejszych, jak nie najpopularniejsza hiszpańska aktorka, Penélope Cruz dołączyła do grona twarzy Chanel. 

ZOBACZ TAKŻE: Gigi Hadid i Zayn Malik w takim samym T-shircie! Mają wspólną garderobę?

Penélope Cruz nową twarzą Chanel

44-letnia aktorka, którą ostatnio mogliśmy oglądać u boku męża Javiera Bardema w filmie Kochając Pabla, nienawidząc Escobara, dotychczas reklamowała takie marki luksusowe, jak Lancôm Loewe. Dla tej drugiej zaprojektowała razem z siostrą kolekcję torebek. Kontrakt z Chanel jest zatem do tej pory zdecydowanie najbardziej luksusowym kontraktem w jej portfolio. I zapewne też najdroższym. 

Penélope Cruz w kampanii Chanel Cruise 2018/2019

Wiemy już, że pierwszym efektem współpracy hiszpańskiej aktorki i francuskiego domu mody będzie kampania kolekcji Cruise 2018/2019. Cruz stanie oczywiście przed obiektywem samego Karla Lagerfelda. Co ciekawe informacja o tym, że piękna Hiszpanka będzie promować francuski brand wypłynęła tuż po tym, jak pojawiła się na paryskim pokazie kolekcji Chanel Haute Couture na sezon jesień-zima 2018/2019, który odbył się w ramach Paris Fashion Week 3 lipca. Na miejscu pozowała do zdjęć m.in. z inną, wspomnianą wyżej twarzą Chanel Lily-Rose Depp. 

ZOBACZ TAKŻE: Anna Lewandowska pokazała stylizację na ślub koleżanki. Fanki są zachwycone!