Perfumy z feromonami – sprawią, że żaden mężczyzna ci się nie oprze!

To magia! Bo choć nie zbadano jeszcze dokładnie, jak i dlaczego działają, jedno jest pewne – działają, zwiększając naszą atrakcyjność u płci przeciwnej i zachęcając do zbliżeń. Domyślasz się o czym mowa? Tak o feromonach, czyli „substancjach, dzięki którym osobniki jednego gatunku mają się ku sobie”. Taką mniej więcej definicję proponują szwajcarscy naukowcy Martin Lüscher i Peter Karlsson, którym zawdzięczamy nazwę tych substancji zapachowych, zapożyczoną z greki od słów ferein – niesie i  horme – pobudzenie, i wprowadzoną do obiegu w 1959 roku.

Początkowo feromony zauważono u zwierząt – pod ogonem albo w opuszkach łap, z czasem zauważono, że występują także u ludzi, ponieważ jednak są bezwonne, wciąż są dla nas pewną tajemnicą. Najprawdopodobniej to wydzielane przez skórę (a dokładnie gruczoły łojowe i apokrynowe) produkty rozkładu hormonów płciowych: androstenol, androstenon, andosteron i androstadienon u mężczyzn oraz estratetraenol, kopuliny i oksytocyna u kobiet. Ze względu na ich działanie, szybko jednak podjęto prace nad stworzeniem ich sztucznych odpowiedników, wykorzystywanych jako składnik perfum. Gdzie je znaleźć? 

Perfumy z feromonami – gdzie kupić?

Naszym ostatnim odkryciem są perfumy z feromonami, które znalazłyśmy w ofercie polskiej marki Obsessive, która specjalizuje się w projektowaniu bielizny na specjalne okazje (ona także doskonale działa na zmysły!). Do wyboru macie aż trzy różne zapachy:

Fioletowy Fun to kompozycja kwiatowo-owocowa, najbardziej klasyczna chyba z propozycji. Bardziej pikantne są perfumy Spicy (różowe), w których składzie znaleźć można orchideę, meksykańską czekoladę, trufle i bergamotkę. Jeśli lubisz zapachy orientalne polecamy zapach Sexy (czerwony) na bazie marokańskiego jaśminu i drzewa kaszmirowego. Gwarantujemy, że te perfumy spodobają się nie tylko tobie, ale i twojemu chłopakowi.

Te perfumy sprawią, że co krok będziecie zbierać komplementy. 6 ponętnych zapachów, które kupicie w popularnych drogeriach >>>

Perfumy na bazie piżma

Składnikiem perfum, który również działa jak afrodyzjak jest piżmo. Dziś głównie syntetyczne (nie chcecie wiedzieć, jak było pozyskiwane wcześniej i skąd dokładnie pochodzi) w perfumach wykorzystywane jest często także dlatego, że świetnie utrwala zapach. A także intryguje. To właśnie piżmo jest jednym ze składników perfum, które najbardziej podobają się mężczyznom. Poniżej prezentujemy kilka naszych ulubionych zapachów. One także spowodują, że będziecie w centrum uwagi.