trigger warning: molestowanie seksualne

O amerykańskiej grupie rockowej The Neighbourhood mówi się aktualnie często w kontekście związku 31-letniego wokalisty Jesse Rutherford z 20-letnią Billie Eilish. Niestety, ostatnie dni nie przyniosły dobych wiadomości wykonawców hitu „Sweater weather”. Perkusista The Neighbourhood Brandon Fired został oskarżony o molestowanie seksualne, którego ofiarą była wokalistka The Marias, Maria Zardoya. Artystka opisała zdarzenie na InstaStory. 

Zeszłej nocy byłam w barze i zostałam obmacana pod stołem przez perkusistę The Neighbourhood Brandona Fired. To było jedno z najbardziej niekomfortowych doświadczeń w moim życiu. Ktoś kompletnie niechciany wtargnął w moją przestrzeń osobistą, dotykając moje ciało. Zespół potrzebuje nowego perkusisty, ten chłopak to kompletny creep – napisała Maria Zardoya. 

Perkusista The Neighbourhood wyrzucony z zespołu

Reakcja członków zespołu była natychmiastowa. Na oficjalnym profilu na Instagramie pojawił się komunikat, w którym muzycy poinformowali o decyzji wyrzucenia oskarżonego perkusisty z grupy. Dziękujemy Marii za to wyznanie. Nie tolerujemy żadnego niepoprawnego zachowania w stosunku do kobiet. W wyniku swoich działań Brandon nie będzie już członkiem zespołu.

Swoje oświadczenie opublikował także sam Fired. Muzyk swoje zachowanie zrzucił na uzależnienie od substancji odurzających.

Bardzo przepraszam Marię za swoje zachowanie. Jest ono niewytłumaczalne i nieakceptowalne. Nie jest odbiciem tego, jaką jestem osobą, ale odbiciem tego, kim stałem się, będąc pod wpływem. Jest to dowód moich problemów z alkoholem i nadużywania różnych substancji. Cały czas szukam pomocy. Przepraszam wszystkie kobiety, które były ofiarami niekomfortowych i agresywnych zachowań. Przepraszam zespół oraz naszych fanów za to, że ich zawiodłem.