Perwoll x Zień: Kolekcja stworzona z ubrań, które dostały nowe życie

Pokaz Macieja Zienia odbył się 12 czerwca 2023 roku w Centrum Finansowo-Bankowym w Warszawie. To owoc współpracy znanego projektanta z marką Perwoll. Jej przedstawiciele poprosili Macieja Zienia o stworzenie kolekcji składającej się z ubrań z recyklingu

Materiały prasowe, fot. Filip Okopny

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza kooperacja marki Perwoll i Macieja Zienia. Już w listopadzie 2022 roku projektant przygotował bowiem dla nich 5 kreacji ze swoich archiwalnych projektów.

Ostatni pokaz jest kontynuacją edukacyjnych działań marki Perwoll, spójną z jej wartościami dotyczącymi odpowiedzialnych, świadomych wyborów modowych. 

Materiały prasowe, fot. Filip Okopny

Pokazowi #RethinkFashion Macieja Zienia przyglądała się plejada gwiazd. Wśród gości znalazły się m.in.: Agnieszka Dygant, Barbara Kudrej-Szatan, Monika Olejnik, Danuta Stenka, Ada Fijał, Grażyna Szapołowska, Magdalena Lamparska czy Beata Ścibakówna. 

Materiały prasowe, fot. Marcin Kmieciński

Partnerem tego wydarzenia była marka SYOSS. Stylista włosów, Piotr Sierpiński, przy pomocy kosmetyków SYOSS stworzył trwałe, niezwykle stylowe fryzury (produkty tej marki sprawiają, że kreacja fryzury jak z wybiegu jest osiągalna dla każdej z nas). Akcentem dopełniającym część stylizacji były, jeszcze bardziej podkreślające ich charakter, okulary od Optyk Kochański.

Zobacz także:

Materiały prasowe, fot. Filip Okopny

Pokaz otworzyła aktorka i przyjaciółka projektanta, Katarzyna Zawadzka, która genialnie odnalazła się w tej roli. Na wybiegu towarzyszyła jej m.in. Dominika Wysocka i Nicole Akonchong (obie są związane z marką Perwoll).

Materiały prasowe, fot. Marcin Kmieciński

Marka Perwoll przygotowała także happening #RethinkFashion, podczas którego gwiazdy, celebryci i influencerzy mogli wymienić nieużywane przez nich elementy swojej garderoby na inne. Całe wydarzenie było hołdem dla zrównoważonej mody.

Materiały prasowe, fot. Filip Okopny

Przemyśl modę na nowo

Cekiny, pióra, koronki, naszywki, frędzle - koncepcji na odświeżenie/naprawę ubrań, które towarzyszą nam od kilku sezonów, jest wiele. My wymieniliśmy wyżej elementy, które przewijały się podczas ostatniego pokazu Macieja Zienia, ale w tej kwestii ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Przykład? Dziurę na środku ulubionej bluzy załataj, a w przypadku plamy skorzystaj np. z awangardowej wszywki.

Materiały prasowe, fot. Filip Okopny

Jeśli ty też cenisz sobie koncepcję zrównoważonej mody, nie wyrzucaj ubrań, które mogą posłużyć komuś innemu. Zamiast tego oddaj je lub sprzedaj. Zakupy w galerii zastąp polowaniem na perełki w lumpeksie - ubrania, które tam znajdziesz, mogą być o wiele bardziej jakościowe niż te kupowane w sieciówkach. No i last but no least - dbaj o ich odpowiednią pielęgnację. Oto klucz do sukcesu. 

Materiały prasowe, fot. Filip Okopny

Kampania Perwoll #RethinkFashion nawołuje do tego, aby w sposób przemyślany podejmować decyzje modowe. Dbaj o swoje ubrania, a będą służyć ci jeszcze dłużej. Produkty do prania od marki Perwoll pomogą ci zauważalnie i przy niewielkim nakładzie pracy odnowić włókna oraz odświeżyć kolory. 

Materiały prasowe, fot. Filip Okopny