Na pewno pamiętacie, że kilkanaście lat temu totalnym hitem były kolczyki w pępku – nosiły je między innymi Keira Knightley oraz Christina Aguilera! Aktualnie (mimo tego, że z sentymentem powracamy do stylistyki lat 90.) uważane są one raczej za kiczowate. Niedawno w piercingowych trendach znalazły się natomiast „kolczyki zaręczynowe” – przekłucia palców uznane za nowy, znacznie trwalszy od tradycyjnego pierścionka, symbol oświadczyn. A jaki piercing króluje w sezonie jesień-zima 2019/2020? Poznajcie najmodniejsze przekłucia oraz ich nazwy!

Trendy jesień 2019: Piercing ucha – najmodniejsze przekłucia oraz ich nazwy

Uszy są zdecydowanie najchętniej przekłuwaną częścią ciała. Nie mówiąc już o standardowych kolczykach w płatach uszu, które nosi zdecydowana większość kobiet na świecie, najpopularniejszym przekłuciem jest aktualnie Helix – przechodzący przez chrząstkę wokół ucha. Na tego typu przekłucie decydują się zarówno bardzo młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Coraz większą popularność zyskuje ostatnio Tragus. Kolczyk, znajdujący się na grubej chrząstce, tuż obok kanału usznego, to propozycja na pewno modna, ale raczej nie przypadnie ona do gustu osobom, które lubią słuchać muzyki przez słuchawki. Niestety podczas gojenia (trwającego zazwyczaj od czterech do ośmiu miesięcy) ta zwyczajna czynność staje się niesamowicie bolesna. Niestety cechą charakterystyczną piercingu ucha jest długi czas gojenia. W związku z tym, musicie przygotować się na kilkumiesięczne spanie na plecach lub tylko jednym boku. Więcej o modnych przekłuciach ucha, między innymi o kolczykach typu Industrial, Daith, Rook, czy Orbital, przeczytacie TUTAJ. My natomiast przechodzimy do innych części ciała.

Trendy jesień 2019: Piercing nosa – najmodniejsze przekłucia oraz ich nazwy

Najmodniejsze przekłucia nosa, to wciąż te „klasyczne”, dobrze znane od lat propozycje, a mianowicie Standard Nostril (mini sztyft w formie kuleczki) oraz Nostril Ring – kolczyk w płatku nosa o kształcie okręgu lub podkówki. Ich główną zaletą jest krótkie (od dwóch do czterech miesięcy) i raczej bezproblemowe gojenie. Na właśnie taki kolczyk zdecydowała się między innymi Paris Jackson. Kilka lat temu prawdziwym hitem (szczególnie na Instagramie) stało się również przekłucie typu Septum, czyli kolczyk w przegrodzie nosowej. Kochają go influencerki oraz gwiazdy, na przykład Zuza Kołodziejczyk, którą na pewno kojarzycie z programu Top Model. Warto wspomnieć, że Septum to jedno z najbardziej bolesnych przekłuć – czas gojenia jest jednak stosunkowo krótki (trwa od sześciu do ośmiu tygodni).

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? >>>

Trendy jesień 2019: Piercing ust – najmodniejsze przekłucia oraz ich nazwy

Całkiem niedawno prawdziwym hitem okazał się fake lip piercing, czyli nic innego, jak namalowane na wargach delikatne kreseczki, imitujące kolczyki (najlepiej w złotym kolorze). Patent ten chętnie wykorzystywały beauty influencerki, makijażyści gwiazd, a także wszyscy ci, którzy nie byli jeszcze przekonani do rzeczywistego przekłucia. I wam też radzimy przemyśleć tę decyzję kilka razy. Jeżeli naprawdę chcielibyście przebić swoje wargi, to zwróćcie uwagę na przygotowane przez nas propozycje. Jednym z najmodniejszych obecnie przekłuć jest Madonna (ewentualnie Monroe), czyli kolczyk umiejscowiony nad kącikami ust, imitujący pieprzyk charakterystyczny dla legendarnej piosenkarki. Kolejną modną opcją jest Smiley – wykonywany w wędzidełku górnej wargi, przez co łatwy do ukrycia. Tego typu przekłucie bardzo szybko się goi, pielęgnacja nie jest uciążliwa, natomiast może ono wpływać na osuwanie się dziąseł, a nawet niszczyć szkliwo. Nie jesteśmy pewne, czy warto tak ryzykować, jeśli jednak zdecydujecie się na Smileya, to zwróćcie szczególną uwagę na materiał z którego wykonany jest kolczyk. Osoby, które wciąż zastanawiają się nad lip piercingiem, ale chciałyby, aby ich przekłucie od razu rzucało się w oczy, powinny zainteresować się jeszcze kolczykami typu Center Labret (przechodzącym przez dolną wargę), czy Lip Ring (przekłucie przebijające wargę w jej bocznej części). Miejcie również świadomość tego, że w ustach znajduje się wiele zakończeń nerwowych – przekłucie w tym miejscu jest niezwykle bolesne, a do tego goi się dość długo.

Trendy jesień 2019: Piercing – inne modne przekłucia, których nazwy warto znać

Wiele osób decyduje się również na kolczyki w innych częściach ciała, na przykład między piersiami, a nawet w miejscach intymnych. To propozycje dla naprawdę odważnych osób! Podobnie jak przekłucia języka (do grona najpopularniejszych należą Standard Tongue, Tongue Rim oraz Horizontal Tongue), czy brwi. Warto jednak wspomnieć, że ostatnimi czasy kolczyki w brwiach uznawane są za coraz mniej atrakcyjne.  

Trendy wiosna 2019: Spinki do włosów. Gdzie kupić najmodniejszy dodatek sezonu? >>>

Zobacz także: