Jak przygotować się do pierwszej randki? Gdzie iść i jak się ubrać? O czym rozmawiać z partnerką? Pytania te stawia sobie niemal każdy facet, który zamierza zaprosić dziewczynę na randkę. Pierwsza randka może mieć ogromne znaczenie dla twojej przyszłej relacji z kobietą, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się do tego spotkania przygotować. Podpowiadamy, w jaki sposób spędzać pierwszą randkę i jak się zachowywać, aby zrobić dobre wrażenie na kobiecie.

Gdzie iść na pierwszą randkę?

Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? Możliwości jest bardzo wiele. Jeśli chodzi o pierwsze spotkanie z kobietą, to najlepiej wybrać takie miejsce, gdzie można zachować pewne granice intymności. Może to być na przykład kawiarnia czy restauracja, gdzie będziecie mogli swobodnie porozmawiać, czując się jednocześnie komfortowo i bezpiecznie.

Najważniejsze, abyście podczas pierwszej randki mieli możliwość spędzenia wspólnych chwil w przyjemnej atmosferze. Jeśli pozwalają na to warunki pogodowe, warto rozważyć dłuższy spacer. Z pewnością dobrym pomysłem są również wyjścia do kina czy na koncert - zwłaszcza, jeśli podzielacie zamiłowanie do filmów czy muzyki.

Warto przy okazji wziąć pod uwagę termin pierwszej randki. Spotkania na początku lub w środku tygodnia mogą być mało atrakcyjne. Sobota czy ewentualnie piątek po południu mogą już znacznie bardziej odpowiadać partnerce, która w weekend będzie miała więcej czasu i lepszy nastrój. 

Jak się ubrać na pierwszą randkę?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: ubieramy się schludnie i elegancko. Zakładając niewłaściwy do okoliczności strój wykazujemy brak szacunku do drugiej osoby - tym bardziej, że zainteresowana nami kobieta z pewnością odpowiednio zadba o to, aby wyglądać na pierwszej randce oszałamiająco i zrobić na nas dobre wrażenie.

Elegancki ubiór nie oznacza od razu, że musimy założyć na siebie najdroższy garnitur. Chodzi o to, aby wyglądać schludnie - zamiast adidasów załóżmy więc eleganckie, wypastowane buty, a codzienny t-shirt zamieńmy na ładną koszulę. Do tego klasyczne jeansy, ewentualnie dodatkowe akcesoria typu zegarek czy łańcuszek. 

Zobacz także:

Jak zachować się na pierwszej randce?

W jaki sposób zachowujemy się na pierwszej randce? Jak się przywitać i na co zwrócić uwagę w trakcie spotkania? Zasadniczo najlepiej kierować się zasadą, aby trzymać emocje na wodzy i nie być nachalnym. Przy okazji pierwszej randki unikamy pocałunków, stawiając raczej na uścisk dłoni lub ewentualnie delikatne objęcie partnerki podczas powitania. Zwracajmy przy tym uwagę na gesty dziewczyny - to ona często daje sygnał, w jaki sposób chciałaby się z nami przywitać (np. jako pierwsza wyciąga do nas dłoń).

Kwiaty na pierwszą randkę bywają dobrym pomysłem, choć warto zastanowić się, jaki bukiet wybrać na taką okazję. Najlepiej sprawdzą małe kwiaty (np. konwalie). Róże, jako symbol miłości, mogą zostać niewłaściwie odebrane, więc niekoniecznie sprawdzą się przy okazji pierwszego spotkania. Warto mieć przy tym na uwadze, że z kwiatami warto czasami poczekać do kolejnych spotkań, gdy wasza znajomość już się rozwinie i nabierzecie do siebie jeszcze większej sympatii.

Kto płaci na pierwszej randce? Zasadniczo odpowiedź brzmi: ten, kto zaprasza. Często na pierwszą randkę zapraszają panowie, więc to na nich spoczywa obowiązek płacenia w restauracji czy w kinie. Należy trzymać się tej zasady, ewentualnie - jeśli to my jesteśmy stroną zapraszaną, a pewne okoliczności każą przejąć inicjatywę - możemy zaproponować, że zapłacimy za siebie lub za obie strony. Takie rozwiązanie nie powinno zostać uznane za nietakt, o ile będziemy potrafili zrobić to w odpowiedni, tj. wyważony i kulturalny sposób.

Pocałunek na pierwszej randce to kwestia względna. Niektórzy uznają to za zbyt wielki pośpiech i przejaw nachalności, inni twierdzą, że to znakomity wstęp do pogłębienia znajomości. Dopóki nie nabierzemy przekonania co do drugiej osoby, warto jednak unikać całowania się na randce. Możemy natomiast okazać zainteresowanie partnerce całując ją lekko w policzek, np. podczas pożegnania. 

Czego nie robić na pierwszej randce? Co zostanie źle odebrane? Z pewnością brak pomysłu na randkę, nieschludny ubiór, spóźnianie się, natarczywość, zbyt częste mówienie o sobie, przechwalanie się, ciągłe wgapianie się w telefon - to wszystko przejawy złego wychowania, które z pewnością nie przysporzą ci sympatii. 

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Pytania na pierwszą randkę powinny dotyczyć spraw przyjemnych i niezbyt osobistych. Warto rozmawiać o swoich pasjach, zainteresowaniach czy marzeniach. Można tez podjąć wątki związane z różnymi zabawnymi historiami i osobistymi doświadczeniami, podyskutować o podróżowaniu, zwierzętach czy ostatnim filmie, jaki widzieliście. Tematów jest naprawdę bardzo wiele - grunt, żeby były dla was interesujące i nie wnikały zbyt mocno w życie osobiste. Dobrze jest trzymać się takich wątków, które są wam wspólne, macie na ich temat dużo do powiedzenia i lubicie o nich dyskutować. 

Tematy, których nie poruszamy na pierwszej randce, zwykle są związane z polityką i religią, nie wnikamy również w kwestie osobiste (bliscy, zdrowie, praca) i stronimy od tematów dotyczących finansów. Nie jest również w dobrym tonie rozmawiać o byłych partnerach - na to być może jeszcze przyjdzie czas, gdy już lepiej się poznacie i bardziej sobie zaufacie. 

Po pierwszej randce - co dalej?

Pierwsza randka za wami i zastanawiasz się, co dalej? Wiele zależy od tego, jak przebiegało wasze pierwsze spotkanie i jakie wrażenia pozostawiliście po sobie. Zdarza się, że już w trakcie pierwszej randki planujecie kolejne spotkanie, a niekiedy - mimo wzajemnej sympatii - zachowujecie ostrożność, czekając na rozwój wydarzeń. 

Ile odczekać po pierwszej randce i kiedy odezwać się do dziewczyny? Nie ma tutaj reguły, choć warto odczekać chociaż jeden dzień i dopiero wtedy delikatnie wybadać, czy kobieta nadal jest tobą zainteresowana. Możesz to zrobić w trakcie rozmowy telefonicznej albo wysyłając krótkiego smsa lub wiadomość na portalu społecznościowym.