Podejście do urody to temat bardzo indywidualny. Punktem wyjścia za każdym razem powinno być to, jak się ze sobą czujemy i czego faktycznie potrzebujemy. Tylko podążając za tym wewnętrznym głosem dokonamy dobrych wyborów. Idealnym przykładem na to, że w temacie urody możemy się bardzo od siebie różnić, jest pielęgnacja przeciwstarzeniowa. Zmiany, które pojawiają się na naszych ciałach są bowiem zupełnie naturalne. To od nas zależy, czy je zaakceptujemy, czy postaramy się możliwie długo zatrzymywać czas. Jeżeli chodzi o to drugie podejście, to mamy cały wachlarz dostępnych kosmetyków i zabiegów, które mogą pozwolić w osiągnięciu zamierzonych efektów. Warto też pamiętać, że pielęgnacja przeciwstarzeniowa nie jest dedykowana wyłącznie osobom, u których mocno widać już zmiany, które pojawiły się wiekiem. Spadek elastyczności skóry następuje już ok. 25-30. roku życia. I tu sprawdza się zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeżeli zatem chcemy, żeby skóra była jak najdłużej elastyczna i gładka, to dobrze o tym myśleć już zaraz po 25. urodzinach. Tym razem sprawdzamy, jaki krem pod oczy może być pierwszym przeciwstarzeniowym kosmetykiem w kosmetyczce.

Pierwszy przeciwstarzeniowy krem pod oczy

Ciężko mówić o modzie dopasowanej do wieku. Zawsze bowiem najlepiej nosić to, co nam się podoba. Tym sposobem stylizacja za każdym razem będzie udana. W przypadku kosmetyków, które trafiają do naszej kosmetyczki, ta zasada jednak nie zawsze ma zastosowanie. Istnieją bowiem formuły, z którymi możemy nie rozstawać się przez całe życie. Ostatnio pisaliśmy o takim kosmetyku w kontekście ulubionego kremu Hailey Bieber i Nicoli Peltz. Jednocześnie są też takie, które najlepiej sprawdzają się w określonym wieku (tu oczywiście jest to zawsze przedstawione z dopuszczalnym marginesem błędu, bo jednak każdy organizm jest jedyny w swoim rodzaju i działa na własnych zasadach). Skoro biologicznie zaczynamy się starzeć ok. 25-30. roku życia, to także ten przedział może być najlepszy, żeby wprowadzić pierwszy przeciwstarzeniowy krem pod oczy. Jak znaleźć ten najlepszy? Wskazówek mogą dostarczyć nie tylko opisy, które jasno wskazują komu dedykowana jest formuła, ale również opinie, które jednoznacznie wskazują, czy w tym przypadku warto dokonać zakupu. U nas po złożeniu tych wszystkich czynników pojawił się krem pod oczy L'Oreal Hyaluron Specialist.

 

 

L'Oreal Hyaluron Specialist – Opis

Pierwsza pielęgnacja anti-age, którą tworzą kosmetyki z serii L'Oreal Hyaluron Specialist, bazuje przede wszystkim na możliwościach kwasu hialuronowego. W formule zawarto jego dwa rodzaje o wysokim stężeniu:

  • wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy – dobrze nawilża i wygładza powierzchnię skóry
  • drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy – przywraca sprężystość i długotrwałe nawilżenie na poziomie wewnętrznych warstw skóry.

Dlaczego pierwszy kosmetyk przeciwstarzeniowy bazuje właśnie na kwasie hialuronowym? Przede wszystkim warto podkreślić, że ten składnik aktywny naturalnie występujący w naszej skórze. Jego działanie można porównać właściwie do gąbki. Jest bowiem zdolny do wiązania cząsteczek wody i wspiera utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Niestety nie jest nam dany raz na zawsze. W okolicach 25-30. roku życia jego ilość w skórze zaczyna spadać. Warto zatem wspierać skórę aplikując go od zewnątrz, żeby ta mogła nadal być nawilżona i sprężysta, a więc miękka i gładka.

L'Oreal Hyaluron Specialist – Opinie

Jak oceniany jest krem pod oczy L'Oreal Hyaluron Specialist? Zapoznaliśmy się z komentarzami na jego temat, które zamieściły użytkowniczki w drogerii internetowej Cocolita. Okazało się, że obok maksymalnej ilości gwiazdek są jeszcze recenzje, które jasno wskazują, co spowodowało, że otrzymał ocenę 5/5.

Zobacz także:

Już po pierwszym użyciu skóra zarówno pod oczami, jak i na powiekach stała się gładsza i nawilżona. Pomimo mojej alergicznej nadwrażliwości, krem nie podrażnia delikatnej skóry wokół oczu – napisała Dominika w drogerii internetowej Cocolita.

Jestem zadowolona – napisała Anna na stronie cocolita.pl i do tego jeszcze zamieściła całą listę plusów, dzięki którym ten kosmetyk otrzymał od niej 5/5 gwiazdek.

Zalety i wady kosmetyku według Anny:

  • + można smarować powieki (rzadkość w kremach do skóry w okolicach oczu)
  • + konsystencja
  • + wielkość opakowania
  • + zapach
  • + dobrze się wchłania, nie maże się (warstwa nie odchodzi)

Nie pojawił się nawet jeden minus.