Na czym polega quarantine pillow challenge (inaczej pillow challenge)? – najnowszy trend na Instagramie

Zastanawiacie się, dlaczego wszyscy zaczęli nagle zamieszczać na Instagramie zdjęcia, w których ubrani są w poduszki? To pillow challenge lub inaczej quarantine pillow challenge – najnowszy trend, który w czasie kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa, wylansowały na Instagramie influencerki. A następnie podchwyciły nie tylko „zwykłe” dziewczyny, ale i gwiazdy! O co dokładnie chodzi? Już wyjaśniamy.

Zapomnijcie o latte, teraz pije się dalgona coffee! Kawa podbija Instagram, a jest banalnie prosta do zrobienia >>>

#quarantinepillowchallenge – Jak to się zaczęło?

Trend rozpowszechniła szwedzka influencerka Firo, która na swoim profilu @myforteisfashion udostępniła dwa zdjęcia ze swojej sypialni, na których pozuje ubrana w różową poduszkę z Ikei, przepasaną w talii paskiem z Zary, w pastelowych sneakersach New Balance i z torebką Pretty Little Thing w dłoni. „Outfit of the day” – napisała pod galerią zdjęć, oznaczając post hasztagiem #quarantinepillowchallenge.

Pomysł się spodobał. Nie dość, że zdjęcia polubiło ponad 40 tysięcy obserwatorów Firo, to jeszcze w jej ślady poszły inne influencerki, a następnie gwiazdy i... cała reszta. Na Istagramie pod hasztagiem #quarantinepillowchallenge znaleźć można już ponad 4200 postów, kolejne 5600 pod hasztagiem #pillowchallenge. W Polsce trend podchwyciły m.in. Maffashion, Doda czy Ola Nowak. Wy też możecie to zrobić, zwłaszcza, że wszystko czego potrzebujecie to poduszka oraz pasek. No chyba, że chcecie pójść o krok dalej i na zdjęciu zmieścić także swojego psa lub kota. Tak zrobiły choćby @ermakdariaa oraz Chicherina Kristina (@krissactress). Podejmujecie wyzwanie? Inspiracji poszukajcie w naszej galerii (u góry strony).

Najlepsi polscy ilustratorzy, których profile na Instagramie możemy oglądać bez końca >>>