Co wyróżnia ten konkretny rodzaj masażu filipińskiego?

Masaż Pinoy Hilot ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej w naszym ciele. Dzięki ultra precyzyjnym technikom głaskania, ugniatania i uciskania poszczególnych partii ciała, mamy możliwość usunięcia blokad energetycznych, które mogą prowadzić do napięcia i chorób. To doskonały sposób na poprawę przepływu energii w organizmie. Dodajmy, że przywraca on także naszemu ciału harmonię i równowagę - wyjaśnia Magdalena Klimaszewska.

Z jakich korzeni wywodzi się ta technika masażu?

Hilot jest integralną częścią filipińskiej medycyny ludowej i jest praktykowany na Filipinach od wieków. Masaż Hilot jest jednocześnie masażem leczniczym, odprężającym i pozwalającym zachować witalność.

Kto powinien z niego skorzystać?

Każdy, kto nie posiada do jego wykonania przeciwskazań jak np. kobiety w zaawansowanej ciąży. Więc jeśli wasze plecy często narażone są na napięcie i ból, zdecydowanie masaż ;Pinoy Hilot może być ratunkiem! Okład z liścia bananowca nasączony odżywczym olejkiem kokosowym to prawdziwa uczta dla Twoich obolałych pleców, których przyczyną jest niewłaściwa postawa oraz sposób poruszania się, nawyki, stres lub nadmierny wysiłek.
Pomoże złagodzić napięcie mięśniowe, rozluźnić się i przynieść ulgę.
Masaż Pinoy Hilot jest również często wykorzystywany do łagodzenia bólu mięśni i stawów, zmniejszania napięcia, poprawy krążenia krwi i relaksacji. Masaż ten ma również pozytywny wpływ na układ nerwowy i stan emocjonalny, pomagając w redukcji stresu i poprawie samopoczucia.

Komu powierzyć wykonanie tego masażu?

Masaż Pinoy Hilot musi wykonywać doskonale przeszkolona terapeutka, tylko wówczas możemy oddać nasze ciało i jego energię w dobre ręce oraz będziemy mogli doświadczyć prawdziwej relaksacji i odnowy. Warto znaleźć taką osobę i poznać tą jedną z najbardziej oryginalnych form masażu, gdyż jest nie tylko wyjątkowo relaksująca, ale także niesie ze sobą wiele korzyści dla ciała i umysłu - dodaje Magdalena Klimaszewska.

Sprawdź więcej na stronie Nice Spa.