Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Dzisiaj rano wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński poinformował na Twitterze, że wszystko wskazuje na to, że wyłowione z jeziora Kisajno ciało to poszukiwany od 39-letni producent filmowy. Niedługo po tym wpisie Prokuratora Okręgowa w Olszynie potwierdziła obawy wiceministra. Akcja poszukiwawcza trwała od niedzieli, kilka godzin po tym, jak w wyniku wykonywania manewru motorówką mężczyzna wpadł do wody. 

Piotr Woźniak-Starak - kim był? 

Piotr Woźniak-Starak, prywatnie mąż dziennikarki i prezenterki Agnieszki Woźniak-Starak, syn restauratorki i kolekcjonerki sztuki Anny Woźniak-Starak oraz przedsiębiorcy Jerzego Staraka, był założycielem wytwórni filmowej Watchout. Miał na koncie bardzo popularne i wielokrotnie nagradzane produkcje, w tym Bogów w reżyserii Łukasza Palkowskiego oraz Sztukę Kochania. Historię Michaliny Wisłockiej Marii Sadowskiej. Jak czytamy w poruszającym wpisie opublikowanym na facebook'owym profilu Watchout Studio, Piotr Woźniak-Starak zostanie zapamiętany jako człowiek „o otwartym sercu (...), który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu. Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości - troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować.”

Jeszcze w tym roku na ekrany polskich kin wejdzie nowy film, za który odpowiedzialne jest studio Piotra Woźniaka-Staraka. Ukryta gra to międzynarodowa produkcja ze światową obsadą. W jednej z głównych ról zobaczymy Billa Pullmana oraz jednego z najpopularniejszych polskich aktorów, Roberta Więckiewicza. Premiera zaplanowana jest na 8 listopada 2019. Poniżej pierwszy oficjalny plakat.