Piżamy z piórami (i nie tylko) – zaskakujący trend na 2022 rok

Kiedy kilka (a może już kilkanaście?) lat temu filipiński influencer Bryanboy na jednej z imprez pojawił się ubrany w piżamę, w świecie mody zawrzało, a on sam ugruntował tylko swoją pozycję w branży. Dziś nikogo by to już pewnie nie zdziwiło, choć niewątpliwie zrobiłoby równie mocne wrażenie. W 2022 roku piżamy doczekały się bowiem statusu pełnoprawnego elementu garderoby i są tak piękne, że żal byłoby w nich chodzić tylko po domu. Wcale zresztą nie trzeba – są równie eleganckie jak damskie garnitury. Pewnie dlatego, że właśnie nimi inspirowane.

Zapytajcie markę Sleeper, którą na Instagramie obserwuje ponad 366 tysięcy osób, a jej piżamy noszą największe influencerki i gwiazdy: Chloe Lecareux, Kristen Bell, Millie Mackintosh, Isabella Mollony, Alexis Foreman czy gwiazda „Sukcesji” J. Smith Cameron. Ciekawostka? Różowo-białą piżamę w kratkę vichy w jednym z odcinków „I tak po prostu”, czyli kontynuacji „Seksu w wielkim mieście”, miała na sobie sama Kristin Davis, czyli serialowa Charlotte!

Wystarczy zajrzeć na profil marki na Instagramie, by nie mieć wątpliwości, że najmodniejsze na 2022 rok piżamy składają się z szerokich spodni i „marynarki”, których mankiety wykończone są ekstrawaganckimi kolorowymi piórami. Do wybory są zarówno szykowne monochromatyczne zestawy, jak i wspomniane już modele w drobną kratkę vichy – w pastelowych odcieniach (różowe, zielone czy fioletowe). Ale nie tylko piżamy z piórami są modne. Popularnością cieszą się także modele wykończone falbanami albo uszyte z delikatnie połyskującej satyny czy jedwabiu. Wcale nie trzeba ich zresztą szukać za granicą. Równie piękne piżamy znajdziecie także w ofercie polskich marek. 

Nas ujęła choćby piżama marki She is Sunday – w delikatnym błękitnym odcieniu, z równie delikatną falbanką przy mankietach, w charakterystyczny muszelkowy wzór (PS. teraz jest na przecenie!).

Z eleganckich ubrań do spania słyną też marki, takie jak Son Trava (fanką jest Kasia Szymanowicz), Moye czy nowość na rynku – Sennie. Którą stylową piżamę wybieracie?