Jeden lub kilka dodatkowych kolczyków w uszach to mała zmiana, która jednak bardzo cieszy (chociaż niektórych – np. rodziców również trochę przeraża). Wiadomo, że dziurka po przekłuciu może zarosnąć, jeżeli znudzi wam się lub przestanie podobać kolczyk. Ale chyba lepiej jest przemyśleć swoją decyzję i później już tylko cieszyć się błyszczącym drobiazgiem w uchu.

Warto też skonsultować się z osobami, które przekłucie uszu mają już za sobą. Ich rady, opinie oraz spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne. Jeżeli już podejmiecie tę decyzję i upewnicie się, że chcecie mieć dodatkowy kolczyk lub kolczyki w uszach, to pozostaje tylko wybranie odpowiedniego miejsca. Nie łączy się to jedynie z wyglądem – bardziej lub mniej widocznym, lepiej lub gorzej prezentującym się, ale także z czasem gojenia się przekłucia oraz natężeniem bólu z tym związanym (jeżeli jesteście delikatni, to nie powinniście decydować się na kolczyki typu Helix, Daith lub Rook - czas gojenia tych przekłuć to prawie rok!).

Przygotowałyśmy kilka inspiracji dla osób planujących przekłucie uszu. W naszej galerii znajdziecie przepiękne zdjęcia, z których na pewno każdy wybierze coś dla siebie – niezależnie, czy wolicie minimalistyczną biżuterię, czy jednak chcecie naprawdę zaszaleć z piercingiem. Do tego poznacie najpopularniejsze rodzaje kolczyków oraz przybliżony czas gojenia się ranek po przekłuciu. 

ZOBACZ TAKŻE: Najpiękniejsza biżuteria na lato od polskich marek >>>