Nadciąga białe szaleństwo! Jeżeli jeździmy na nartach lub desce, każdą wolną chwilę będziemy teraz spędzać na stoku. I odwiedzać najpopularniejsze polskie kurorty w Polsce i za granicą. Sezon narciarski to jednak nie tylko sport, ale również wiele innych atrakcji, jakie czekają na nas po zejściu z trasy. Jak zagospodarować ten czas, kiedy po wysiłku fizycznym chcemy zrelaksować się i spędzić miło czas ze znajomymi, a przy okazji poznać kogoś nowego?

Największe zimowe kurorty są na to świetnie przygotowane. Gdyby jednak okazało się, że miejsca, w których można spędzić czas après-ski, nie do końca są w waszym klimacie. Albo po prostu nie macie ochoty na imprezowanie, atrakcje można zapewnić sobie samemu. Na taki wyjazd, szczególnie kiedy jedziecie w większej grupie, koniecznie weźcie ze sobą kilka planszówek. Tak, wiemy, że bo całym dniu szaleństwa na nartach możecie nie mieć siły na główkowanie, dlatego postawcie na coś mniej wymagającego i zabawnego. Nie chcecie ryzykować nadbagażem? Sporo gier można znaleźć w internecie. Więc jeżeli w miejscu, w którym będziecie przebywać, uda Wam się trafić na dobre Wi-Fi lub Wasza sieć komórkowa Was nie zawiedzie, wykorzystajcie smartfona do znalezienia jakiejś fajnej alternatywy. Zawsze możecie też postawić na doskonale znane gry, które nie wymagają rekwizytów. Kiedy ostatnio graliście w kalambury albo głuchy telefon? No właśnie! 

W ramach atrakcji après-ski można skorzystać też z kulturalnych możliwości, jakie daje nam dana miejscowość. W niektórych na pewno znajdzie się kino, może nawet teatr albo wieczorki kabaretowe. Nawet, jeśli kurort, do którego jedziecie, nie dysponuje dedykowanymi placówkami, w okresie zimowym domy kultury albo kluby organizują seanse czy spektakle. Warto zapoznać się z tym jeszcze przed wyjazdem, jeśli oczywiście zależy Wam na takim spędzaniu czasu po szaleństwie na stoku. 

Świetnym pomysłem są również specjalne strefy organizowane w obrębie stoków. Jak choćby te w Białce Tatrzańskiej, Zieleńcu czy w Szczyrku. Znajdziecie tam Aperol Après Ski. Aperol, kultowy, włoski alkohol, będący uosobieniem kultury aperitivo, to idealny sposób na to, by po zejściu ze stoku złapać oddech i zrelaksować się drinkiem w ręku. A dokładnie z Aperol Spritz, czyli najmodniejszym włoskim koktajlem, który w wyniku połączenia w odpowiednich proporcjach Aperola, Ganci Prosecco i wody gazowanej, smakuje obłędnie. Wyjątkowość tego aperitifu ceniona jest właśnie głównie wśród miłośników zimowego wypoczynku. Poza tym lekki i orzeźwiający Aperol Spritz może być nie tylko miłym ukoronowaniem dnia spędzonego na stoku, ale również doskonałym pretekstem do wieczornej zabawy w niepowtarzalnym włoskim stylu. 
I wcale nie musicie być we Włoszech! Poza tym, na wszystkich odwiedzających strefy Aperola czekać będą liczne atrakcje i niespodzianki, m.in. drobne upominki w postaci gadżetów marki, możliwość wykonania specjalnych animacji i pamiątkowych zdjęć. No i oczywiście, wyśmienite drinki!