Wiadomość o kontynuacji najpopularniejszego młodzieżowego serialu ucieszyła wielu fanów. Gossip Girl oglądały miliony widzów na całym świecie, którzy śledzili z wypiekami na twarzy losy bogatych nastolatków z prywatnego liceum na Upper East Side. Od kilku lat mówiło się o tym, że Plotkara powróci na małe ekrany. Co jakiś czas wspominali o tym zarówno twórcy, jak i aktorzy wcielający się w głównych bohaterów na czele z Blake Lively, czyli serialową Sereną van der Woodsen. Latem zeszłego roku twórca serialu, Josh Schwartz zdradził w rozmowie z dziennikarzami szczegóły na temat produkcji, którą ponownie obejrzymy po kilkunastu latach. Przyznał wówczas, że stara się, aby w nowej wersji pojawili się również bohaterowie ze starej obsady. Potwierdził, że wysłał zaproszenia do m.in. Blake Lively, Penna Badgleya, Leighton Meester, Chace'a Crawforda i Eda Westwicka. Jeśli któreś z nich zdecyduje, że chce wziąć udział w najnowszych odcinkach Plotkary, drzwi stoją dla nich otworem. - Grali te postacie przez sześć lat i jeśli nie chcą wrócić, to oczywiście to uszanujemy. Jednak wspaniale byłoby ich znów zobaczyć – wyznał Schwartz.

Plotkara kontynuacja – obsada

W temacie udziału w kontynuacji Gossip Girl wypowiedział się jakiś czas temu Chace Crawford, czyli odtwórca roli Nate'a Archibalda. W jednym z wywiadów przyznał on, że powołanie do życia Plotkary to według niego świetny pomysł. - Mógłbym wrócić (do serialu – przyp.red.) i zagrać ojca lub kogoś w tym stylu – stwierdził serialowy Nate. Z kolei Ed Westwick, który zagrał Chucka Bassa, w czerwcu tego roku opublikował w swoich mediach społecznościowych tajemniczy post, który przez chwilę ewidentnie wskazywał na to, że będzie potwierdzeniem udziału aktora w dalszych losach Plotkary. Niestety okazało się, że zapowiedź dotyczy kolekcji maseczek ochronnych z doskonale znanym fanom serialu hasłem XOXO. Miłośnicy produkcji nie kryli rozczarowania.

Kilka miesięcy później, w marcu 2020 roku w końcu dowiedzieliśmy się, kto zagra w nowej wersji serialu Gossip Girl. Pierwszą bohaterką, którą poznaliśmy jest Emily Alyn Lind, która ma za sobą rolę w takich filmach, jak Sekretne życie pszczół czy Opiekunka. Zagra ona nastolatkę, która przez większość liceum była w związku i teraz zaczyna zastanawiać się nad jego sensem. Nam przypomina to postać Blair Waldorf, a wam? Poza Emily, w nowej Gossip Girl zobaczymy również broadwayowskiego aktora Jasona Gotaya, a także 19-letniego muzyka i aktora Eli'ego Browna, który wystąpił w innym serialu – Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki. W wyczekiwanej kontynuacji serialowego hitu sprzed dekady zobaczymy również Whitney Peak, 19-letnią aktorkę, którą możecie kojarzyć z kilku odcinków produkcji Netflixa The Chilling Adventures of Sabrina. Ostatnim bohaterem, którego poznaliśmy jest Johnathan Fernandez, który dotychczas zagrał m.in. w Zabójczej broni. 

Gossip Girl – bohaterowie nowej wersji serialu

Na oficjalnym profilu @gossipgirl na Instagramie pojawiły się sylwetki bohaterów nowej wersji kultowego serialu dla młodzieży (i nie tylko). Dzięki temu poznaliśmy nie tylko nazwiska młodych i bogatych mieszkańców Upper East Side, ale również ich cechy, znaki szczególne. Głównymi bohaterami Gossip Girl są: wpływowa Julien Calloway, silna Monet de Haan, stylowa Luna La, Max Wolfe, który ceni sobie wolność, pełna gracji Audrey Hope, ambitna Kate Keller, uprzywilejowany Otto „Obie” Bergmann IV, pełen niewinności Akeno „Aki” Menzies, a także Zoya Lott z perspektywami. Ich zdjęcia możesz zobaczyć w naszej galerii (na górze strony).

Gossip Girl – kto będzie tytułową Plotkarą?

Josh Schwartz, wypowiadając się na temat kontynuacji serialu, poruszył również wątek tytułowej Plotkary. W serialu głosu udzieliła jej Kristen Bell, która była jednocześnie narratorką produkcji. Natomiast za serwisem, który szantażował nastolatków z Upper East Side, regularnie publikując ich największe sekrety, stał Dan Humphrey (Penn Badgley). Twórca serialu zdradził, że w nowej wersji Gossip Girl funkcję portalu plotkarskiego przejmą media społecznościowe.

Plotkara kontynuacja – kiedy premiera i gdzie będzie można obejrzeć serial?

Za kontynuację słynnego serialu odpowiada ekipa, stojąca za pierwowzorem Plotkary, czyli wspomniany już Josh Schwartz, a także Joshua Safran i Stephanie Savage. Sporo musieliśmy czekać na potwierdzenie, kiedy rozpoczną się prace na planie Gossip Girl, ale właśnie doczekaliśmy się tej informacji. Serwis Deadline donosi, że zdjęcia do kontynuacji Gossip Girl ruszyły 2 listopada w Nowym Jorku. Dowiedzieliśmy się także, że za kamerą stanęła Karena Evans (odpowiedzialna choćby za teledyski Drake'a) , która wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki serialu. 

Data premiery nowej wersji Plotkary nie jest póki co znana. Początkowo mówiło się o wiośnie 2020, ale pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na zmianę planów. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że produkcja ujrzy światło dzienne latem 2021 roku. Pewne jest natomiast to, że nowe odcinki Gossip Girl pojawią się na platformie streamingowej HBO Max.

Plotkara - pierwsze zdjęcia z planu nowego sezonu

W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia z planu kontynuacji Gossip Girl. Możecie zobaczyć je w naszej galerii - na górze strony. Jak się okazuje, bohaterowie nowego sezonu serialu Plotkara będą kontynuować tradycję Sereny, Blair oraz innych uczniów prestiżowego liceum na Upper East Side i jadać swoje lunche na schodach The Metropolitan Museum of Art. 

Plotkara - o czym będzie opowiadać nowa wersja serialu i jak będzie różnić się od oryginału

Temat zmian w Plotkarze podjęli aktorzy i aktorki zaangażowani do nowej wersji serialu w wywiadzie udzielonym magazynowi Dazed. Whitney Peak, Emily Alyn Lind, Evan Mock i Jordan Alexander podkreślali w rozmowie, że serial powstaje w nieodległych, ale dość innych czasach. W serialu ma być zdecydowanie więcej wątków dotyczących kobiecej siły, pojawią się silne kobiece postaci. Będą to zdecydowanie bohaterki na miarę XXI wieku. W nowej odsłonie kultowej serii Gossip Girl twórcy stawiają również na nieodzowną dziś inkluzywność. Zatem na porządku dziennym w serialu mają pojawiać się choćby związki osób ze społeczności LGBT+, jako normalny element współczesnej rzeczywistości a nie wątek, który ma wzbudzać sensację. Generalnie produkcja stawia na jak największą różnorodność, aby widzowie i widzki mogli się utożsamić z bohaterkami i bohaterami nowej Plotkary.

Czekacie na kontynuację Plotkary? My bardzo!