Impreza odbyła się tradycyjnie już w porcie Kamień na Mazurach i niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci uczestników. W pierwszej kolejności za sprawą wyścigu jachtów żaglowych, ale także wielu atrakcjom towarzyszącym tej rywalizacji na lądzie.

Wybieraj foka i obierz…

Regaty Lenovo to wydarzenie doskonale znane nie tylko w branży IT, choć niewątpliwie dla tej gałęzi szczególnie wyjątkowe, a jego żeglarska formuła jest niezapomnianym wyróżnikiem – kto był raz, z pewnością o tym nie zapomni. To właśnie podczas tej imprezy od lat regularnie spotykają się partnerzy firmy Lenovo i przedstawiciele dystrybutorów, reprezentujący najważniejsze firmy w branży IT. Jak podsumował Wojciech Zaskórski, General Manager w Lenovo Polska „resellerzy, sklepy z elektroniką użytkową, operatorzy telekomunikacyjni, integratorzy IT. Wszystkim wam bardzo dziękuję za to, że byliście, za waszą rywalizacje na wodzie, za rozmowy i chwile, które ciężko będzie zapomnieć”.

Materiały prasowe

…wspólny kurs na sukces

Burta w burtę, nie tylko w biznesie, w dodatku z widokiem na jeziora i biel żagli. Nie ulega wątpliwości, że Regaty Lenovo są ważnym punktem w kalendarzu wydarzeń firm z branży. W tym roku stanowiły, jak zawsze, doskonałą okazję do rozmów, networkingu i bliższego poznania się uczestników tworzących branżę IT w pięknych, mazurskich okolicznościach przyrody.

Materiały prasowe

Jak zaznaczył stojący u steru marki Wojciech Zaskórski „Najważniejszym świętem rodzinnym są dla mnie święta Bożego Narodzenia. To czas spotkania z całą rodziną. W odniesieniu do świata biznesu takim wydarzeniem są Regaty Lenovo”.

Skala Regat na przestrzeni lat rozrosła się niesłychanie. Podczas pierwszych regat brało udział zaledwie kilkanaście łódek. W tegorocznej, XVI. edycji wydarzenia, na starcie stanęło ponad 80 jachtów z blisko 1000 gości na pokładach! Dodatkowo na wodę wypłynęło 5 żaglówek dla kibiców.

Materiały prasowe

Klasa sama w sobie

Załogi rywalizowały w trzech klasach i choć wyścigi jachtów były punktem kulminacyjnym spotkania, regatom towarzyszyły liczne branżowe wydarzenia. W specjalnie dedykowanej strefie demo zaprezentowano najnowsze produkty Lenovo i Motorola. Na miejscu uczestnicy mogli sprawdzić flagowe produkty marki w najnowszych odsłonach, m.in. laptopy ThinkPad X1 Carbon 11. generacji, Legion 9i czy Yoga Book 9i, ale także ThinkPhone by Motorola czy tablety Tab P11 2. generacji i Tab P12.

Materiały prasowe

Ruszajmy w rejs do portów z naszych marzeń

Każdy żeglarz z pewnością docenił atrakcje, które czekały na brzegu. Oprócz wspomnianych już stref produktowych nie zabrakło zajęć jogi dla miłośników pobudek o wschodzie słońca oraz degustacji lokalnych przysmaków, takich jak miody czy leśne jagody. Oczywiście to wszystko przy akompaniamencie obowiązkowych w mazurskich portach szant.

Materiały prasowe

Nie jest także tajemnicą, że Regaty Lenovo słyną z rockowego klimatu. Na scenie w minionych latach grały między innymi zespoły takie jak Oddział Zamknięty, IRA, Perfect, Wilki czy Małgorzata Ostrowska. Tegoroczną gwiazdą wieczoru był zespół Dżem. 

Materiały prasowe

Jak mawiają żeglarze: stopy wody pod kilem i do zobaczenia podczas kolejnych regat!