Beret: pod wpływem „Emily w Paryżu” influencerki przywracają do łask ten zapomniany trend na jesień

Obejrzałyście już wszystkie odcinki „Emily w Paryżu”? Pewnie tak, nie bez przyczyny to właśnie ten serial jest teraz hitem na Netfliksie (choć nie wszyscy są nim zachwyceni...). Z całą pewnością to zasługa fashionistek, które produkcję oglądają nie tylko dla wieży Eiffela w tle, ale przede wszystkim dla stylizacji autorstwa Patricii Field, kostiumografki stojącej także za sukcesem „Seksu w wielkim mieście”. Też do nich należycie? Zapewne zdążyłyście więc zwrócić uwagę na nakrycie głowy, które w serialu jest nie mniejszą gwiazdą niż sama Lily Collins.

W berecie, bo właśnie o nim mowa chodzi nie tylko tytułowa bohaterka, ale i jej blondwłosa przyjaciółka – Camille. I nie są w tym odosobnione. Na fali popularności „Emily w Paryżu” berety powróciły na (nie tylko paryskie) ulice, stając się jednym z najmodniejszych dodatków na jesień 2020.

Beret – modny dodatek na jesień 2020

Beret, obok bagietki, croissanta i wieży Eiffela jest już symbolem Paryża – trochę oklepanym, ale trudno o silniejsze konotacje. Serial „Emily w Paryżu” tylko ten stereotyp utrwala. W berecie na głowie chodzi więc nie tylko tytułowa bohaterka (która przecież przyjechała z Ameryki), ale i jej francuska przyjaciółka Camille. Pierwsza stawia na klasykę – najczęściej sięga bo miękkie wełniane berety z antenką – w swoich ulubionych żywych kolorach, druga woli bardziej współczesną wersję klasyka – beret skórzany, czarny, taki jak te, na które projektanci mody stawiali jeszcze kilka sezonów temu, by następnie kazać nam schować nakrycie głowy na dno szafy. Aż do teraz, kiedy pod wpływem hitu Netfliksa przypomniały o nim sobie topowe influencerki.

fot. materiały prasowe Netflix

„Emily in Paris”: Jak ubrać się jak Francuzka? Inspiracji szukamy w popularnym serialu Netfliksa. Te rzeczy warto mieć w swojej szafie >>>

Zobacz także:

Najlepszy przykład? @themakatka, polska blogerka słynąca z zamiłowania do paryskiego stylu, która w jednej ze swoich ostatnich stylizacji postawiła na czarny beret z Reserved (i założyła do niego czarną krótką spódniczkę i białą bluzkę z edwardiańskim kołnierzykiem). Wiecie więc, co robić, chcąc iść w jej ślady, zwłaszcza, że w Reserved znajdziecie także więcej beretów do wyboru. Gdzie jeszcze? Przychodzimy z pomocą. Poniżej nasze podpowiedzi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What are your plans for the weekend ?

Post udostępniony przez Ani Margarian (@ani.maar) Paź 24, 2020 o 9:09 PDT