Lato – niby przyjemnie, niby więcej słońca i można leżeć w jego promieniach na plaży. Ale nie dla każdego jest to moment przyjemny. Dla wielu z nas jest to to moment, kiedy nasze kompleksy wychodzą z ukrycia. Zwłaszcza w obliczu wyzwań typu X dni do lata, przygotuj swoje ciało na plażę... My jednak wierzymy, że nasze ciała są zawsze gotowe na plażę. Przez cały rok piękne. Wiemy jednak, że nie jest łatwo w to uwierzyć w świecie pełnym wyśrubowanych ideałów piękna. Dlatego wraz z marką H&M zaprosiliśmy do pełnej czułości sesji kostiumów kąpielowych kilka wspaniałych dziewczyn – o bardzo różnych ciałach, niosących za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych ważne ciałopozytywne przekazy.

Jedną z bohaterek akcji H&M Summer x Glamour jest Ewa Grzelakowska- Kostoglu, znana lepiej w sieci jako Red Lipstick Monster. Ewa to youtuberka i influencerka z branży beauty, której metamorfozy śledzą miliony osób w sieci, założycielka marki bee zee i autorka bestsellerowych książek. Przede wszystkim jednak Ewa szczerze opowiada o swojej drodze do samoakceptacji, o holistycznym dbaniu o siebie, które skupione jest raczej na wnętrzu niż wyglądzie. 

Wraz z Ewą i Agnieszką Knerą, która w dziale komunikacji H&M odpowiada za zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, inkluzywnością i różnorodnością rozmawiamy o tym, jak można zmienić narrację na temat ciała, jak spojrzeć na siebie przychylniej, jak wyciszać wewnętrzny krytyczny głos w naszej głowie i przestać porównywać się z innymi osobami. Ale też o tym, jak znaleźć złoty środek między zabawą trendami, modą, makijażem a presją idealnego wyglądu. Zastanawiamy się również, jak duże marki jak H&M mogą wpływać na pozytywny nasz stosunek do własnego ciała.

Posłuchaj podcastu Sekspertki powered by H&M z Red Lipstick Monster i Agnieszką Knerą

Podcastu posłuchasz także na platformie Spotify.