Pokazy Victoria’s Secret od lat gromadzą przed ekranami i w social mediach miliony widzów i zainteresowanych tematem osób, choć odbywają się one kilka tygodni przed emisją w telewizji i są owiane tajemnicą. W ostatnich latach wskaźniki oglądalności jednak znacząco spadły. W 2013 roku show obejrzało blisko 10 milionów osób, z kolei w 2018 tylko 3 miliony. Te statystyki przyczyniły się do decyzji marki o rezygnacji z transmisji pokazu w TV. Mogły mieć na to wpływ także liczne kontrowersje narastające wokół Victoria’s Secret. Bieliźnianemu brandowi wielokrotnie zarzucano jakoby modelki głodziły się i zbyt mocno trenowały na kilka dni przed wydarzeniem. Jeszcze do niedawna na wybiegu mogliśmy zobaczyć jedynie modelki o bardzo określonej figurze i typie urody. Ostatnio jedną z ambasadorek została m.in. cierpiąca na bielactwo Winnie Harlow. Teraz okazuje się, że coroczne show, na którym marka prezentuje najnowszą kolekcję, może się w ogóle nie odbyć...

Barbara Palvin została uznana za pierwszą modelkę plus size Victoria's Secret! Internauci są oburzeni!

Informacje o rzekomym odwołaniu kolejnego Victoria's Secret Fashion Show potwierdziła jedna z modelek związanych z marką, Shanina Shaik. 28-latka do tej pory aż pięciokrotnie pojawiła się na wybiegu VS (w 2011, 2012, 2014, 2015 i 2018 roku). W rozmowie z australijskim Daily Telegraph obwieściła:

Niestety pokaz Victoria's Secret nie odbędzie się w tym roku. Czuję się z tym dziwnie, ponieważ zwykle o tej porze roku intensywnie ćwiczę. Jestem jednak pewna, że to nie koniec. Marka pracuje teraz nad rebrandingiem i nowym pomysłem na show, w końcu to najlepszy pokaz na świecie”.

Póki co, firma nie skomentowała tych doniesień.  Jeśli zostałyby one potwierdzone, wiele wskazuje na to, że główną przyczyną decyzji są odnotowane straty w oglądalności i zainteresowaniu samym show, a także liczne kontrowersje wokół marki. 

Karlie Kloss wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się odejść z Victoria’s Secret! >>>