Firma rekrutacyjna Michael Page przeprowadziła badania Confidence Index - cykliczny sondaż przeprowadzony na terenie Unii Europejskiej, którego celem jest zbadanie nastrojów wśród osób poszukujących pracy. Głównym miernikiem tego badania jest poziom optymizmu kandydatów na stanowiskach specjalistycznych i managerskich w odniesieniu do szans na znalezienie nowej pracy, przewidywanego czasu trwania poszukiwań, oczekiwań wobec własnej sytuacji zawodowej i sytuacji gospodarczej kraju oraz powodów, które skłoniły ich do zmiany miejsca zatrudnienia. 

9 KSIĄŻEK, KTÓRE WARTO ZABRAĆ NA WAKACJE >>>

Z badania przeprowadzonego online wśród kandydatów, którzy aplikowali na ofertę pracy za pośrednictwem strony Michael Page jasno wynika, że Polacy na tle innych krajów europejskich są najbardziej zapracowanym narodem. W badaniu wzięto pod uwagę 12 krajów Unii Europejskiej: Polskę, Szwajcarię, Niemcy, Francję, Włochy, Austrię, Hiszpanię, Portugalię, Turcję, Holandię, Szwecję i Belgię. Na pierwszym miejscu biorąc pod uwagę wskaźnik balansu pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym znalazła się Turcja, a tuż za nią Hiszpania i Portugalia. 

Co ciekawe, powyższe dane mogą wynikać z faktu, że Polacy najwięcej czasu spędzają właśnie w pracy. Według wyników raportu przygotowanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) okazuje się, że statystyczny Polak w ciągu roku spędza w pracy 1 963 godzin co daje 163,6 godziny na miesiąc. W 2015 roku Polacy spędzili o 184 godziny, czyli 23 dni robocze więcej niż Czesi, o prawie 27 dni roboczych więcej niż Węgrzy czy o 74 dni robocze więcej niż Niemcy. Nic więc dziwnego, że trudno nam zachować równowagę pomiędzy pracą a życiem zawodowym w takim samym stopniu jak reszta mieszkańców Unii Europejskiej. 

DOMKI NA WODZIE IDEALNY POMYSŁEM NA SPĘDZENIE WOLNEGO CZASU >>>