Filmy Patryka Vegi biją rekordy popularności, a on sam jest jednym z najsłynniejszych obecnie reżyserów. Kobiety Mafii z Olgą Bołądź, Piotrem Stramowskim i Katarzyną Warnke w rolach głównych pobiły rekord oglądalności i przyciągnęły do kin tłumy widzów. Każda produkcja Vegi to ogromny sukces frekwencyjny, a jego filmy ogląda milionowa publika. W przypadku najnowszej produkcji reżysera na pewno nie będzie inaczej. Tym bardziej, że Patryk Vega wziął na warsztat polityczne tematy, które wzbudzają ogromne emocje.

Małgorzata Rozenek-Majdan zagra u Patryka Vegi! W jaką rolę wcieli się celebrytka? >>>

Film „Polityka” w reżyserii Patryka Vegi – obsada i data premiery

Chociaż wokół filmów Patryka Vegi za każdym razem jest dużo szumu, Polityka deklasuje poprzednie produkcje i wzbudza emocje nie tylko wśród widzów, ale także wśród krajowych mediów i polityków. Reżyser utrzymywał w tajemnicy kręcenie kontrowersyjnego obrazu o polskiej scenie politycznej, która ma ośmieszyć partię rządzącą. Obecnie dawkuje napięcie, stopniowo ujawniając kolejne sceny z Polityki. W obsadzie znaleźli się popularni aktorzy, którzy wcielą się w postaci inspirowane czołowymi politykami. Jarosława Kaczyńskiego zagra Andrzej Grabowski, premiera Mateusza Morawieckiego Marcin Bosak, ojca Rydzyka Zbigniew Zamachowski, natomiast Krystynę Pawłowicz Iwona Bielska. W filmie wystąpił również Janusz Chabior w roli inspirowanej Antonim Macierewiczem. Oprócz nich na ekranie zobaczymy: Antka Królikowskiego, Macieja Stuhra, Ewę Kasprzyk i Tomasza Oświecińskiego.

Premierę filmu obyczajowego Polityka zaplanowano na 6 września tego roku, tuż przed wyborami parlamentarnymi. Eksperci zastanawiają się, na ile kontrowersyjna produkcja wpłynie na ich wynik i czy Patryk Vega odsunie od władzy partię rządzącą. Reżyser od kilku lat zbierał materiał do najnowszej produkcji, obserwując i rozmawiając z politykami. Patryk Vega podczas autopromocji własnego filmu zdradził, że ujawni w Polityce homoseksualne romanse i obnaży zarówno partię rządzącą Prawo i Sprawiedliwość, jak i opozycję. Wyznał również, że pracownicy Jarosława Kaczyńskiego ukradli mu scenariusz, a on sam jest od jakiegoś czasu ofiarą szantażu. Podobno za zmiany w filmie proponowano mu pieniądze. Nie wiadomo, ile w tym wszystkim jest prawdy, pewne natomiast jest to, że Patrykowi Vedze udało się wywołać ogromną dyskusję, a głos w niej zabrali nawet prezes PiS i Krystyna Pawłowicz. Wybierzecie się do kina na film Polityka?