Małgorzata Szumowska nakręciła film dla włoskiego domu mody Miu Miu. „Nightwalk” powstał w ramach kampanii #MiuMiuWomensTales

Nie kryjemy dumy! Polska reżyserka, Małgorzata Szumowska, znana z produkcji, takich jak: „Twarz” czy „Ciało”, właśnie nakręciła film dla słynnego domu mody. Ośmiominutowe wideo zatytułowane „Nightwalk” (z ang. „Nocny spacer”) powstało na zlecenie Miu Miu (marki założonej przez Miuccię Pradę) w ramach #MiuMiuWomensTales, serii filmów nagrywanych przede wszystkim dla kobiet i z myślą o kobietach. W ramach projektu Miuccia Prada zaprasza do współpracy najbardziej utalentowane kobiety (i wyłącznie kobiety!) z całego świata. Wcześniej filmy dla niej wyreżyserowały m.in. Chloë Sevigny czy Dakota Fanning. „Nightwalk” Małgorzaty Szumowskiej to 19. film z cyklu. 

O czym jest „Nightwalk”, film Małgorzaty Szumowskiej nakręcony dla Miu Miu?

Film Małgorzaty Szumowskiej „Nightwalk” dla Miu Miu to historia dwojga młodych ludzi – dziewczyny i chłopaka, którzy nie wpisują się w narzucane im przez otoczenie rolę. W pełni sobą stają się właśnie podczas tytułowego nocnego spaceru. Dlaczego? Zobaczcie sami. Zdradzimy tylko, że Szumowska w filmie dla Miu Miu podejmuje temat tożsamości, w tym identyfikacji płciowej i konieczności odnalezienia się w społeczeństwie.

Małgorzata Ostaszewska, Magdalena Walach i Filim Rutkowski w filmie Małgorzaty Szumowskiej dla Miu Miu

To sukces nie tylko polskiej reżyserki, ale i polskich aktorów. W filmie Małgorzaty Szumowskiej dla Miu Miu, obok Raffley Cassidy, która wcieliła się w jedną z głównych ról, zagrali także polscy aktorzy: Maja Ostaszewska, Magdalena Walach i Marek Kasprzyk. Młodego chłopaka, drugiego głównego bohatera, zagrał Filip Rutkowski, prywatnie przyjaciel reżyserki i genderqueer, którego prawdziwe życie stało się dla niej inspiracją. Za scenariusz do filmu oprócz Małgorzaty Szumowskiej odpowiada Michał Englert. Nastrojowa muzyka to dzieło Hani Rani. „Mody można używać do istotnych celów, na przykład wspierania kobiet czy promocji tolerancji” – powiedziała reżyserka. Jej najnowszy film jest na to najlepszym dowodem. Obejrzycie go u nas i na YouTube. A fragmenty filmu, plakaty promocyjne i wypowiedzi gwiazd m.in. na Instagramie Miu Miu.

Co Raffley Cassidy powiedziała o filmie Małgorzaty Szumowskiej?