Gra o Tron to jedna z najdroższych produkcji w branży rozrywkowej, a finałowy sezon serialu, który powstał na podstawie sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa George'a R.R. Martina. Premiera 8. sezonu trafi na małe ekrany w pierwszej połowie 2019 roku, najprawdopodobniej w kwietniu, chociaż producenci nie podali jeszcze oficjalnej, dokładnej daty. Spekulacje na temat potoczenia się wątków, losów głównych bohaterów i teorii spiskowych nie ustają, a internauci prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej zawiłych scenariuszy. Serial ma również wielu fanów w Polsce, dlatego tym bardziej ucieszył nas fakt, kiedy dowiedzieliśmy się o polskim akcencie w 8. sezonie Gry o Tron!

Od teraz możecie zamieszkać w zamku z „Gry o tron”! Jest tylko jedno „ale” - cena… >>>

Polski aktor w 8. sezonie „Gry o Tron”

Okazało się, że w finałowym sezonie zagra polski aktor teatralny, Paweł Sakowski, który na co dzień występuje w Teatrze U Przyjaciół w Poznaniu. Pojawi się w 2 dwóch lub trzech odcinkach. Niestety nie mógł zdradzić, w jaką rolę wcielił się w Grze o Tron, ale wyznał, w jaki sposób trafił na plan produkcji. W wywiadzie dla Radia Szczecin opowiedział, że w jednym z irlandzkich barów poznał pracownika serialu Wikingowie, który znał, że Sakowski idealnie pasuje do tej produkcji. Kilka dni później dostał telefon z zaproszeniem na casting, ale nie do Wikingów, a do Gry o Tron.

Paweł Sakowski spędził na planie serialu ponad 2 tygodni i poznał całą ekipę, łącznie z głównymi bohaterami. Już nie możemy się doczekać, aż poznamy szczegóły i obejrzymy ostatni sezon Gry o Tron!