Polskie miejsca, czy to te, w których można zjeść, czy te, gdzie można przenocować, coraz częściej widnieją w popularnych światowych rankingach. Ostatnio ogromny sukces odniosła niewielka lodziarnia z Podkarpacia, którą docenił magazyn Wallpaper* (i serio, wcale się nie dziwimy!), a aż siedem rodzimych restauracji uwzględniono w najnowszym przewodniku Michelin. Takie nobilitacje cieszą ogromnie, bo dają nam Polakom poczucie, że jesteśmy na równi z innymi europejskimi czy światowymi miastami, zarówno pod względem atrakcyjności wielu naszych lokalizacji, zachęcających do odwiedzenia i wypróbowania. Gdyż my sami ciągle niestety mamy tendencję do zachwycania się tym, co zobaczymy za granicami naszego kraju, nie doceniając swoich własnych wartości. Może wpłynie na to kolejny sukces, a mianowicie wyróżnienie dla jednego z polskich hoteli w rankingu 100 najlepszych miejsc na świecie 2018 roku według magazynu TIME.

ZOBACZ TAKŻE: 7 nowych polskich restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin!

Polski hotel na liście „World’s Greatest Places 2018” magazynu TIME

„World’s Greatest Places 2018” to lista opracowana po raz pierwszy przez amerykański magazyn TIME, która powstała, bazując na rekomendacjach redaktorów oraz ekspertów. W efekcie wybrali oni 100 najpiękniejszych, najbardziej ekscytujących oraz innowacyjnych destynacji z całego świata. To zarówno hotele, restauracje, SPA, a także inne atrakcje. Wśród nich pojawił się również polski akcent, otwarty w czerwcu tego roku Raffles Europejski, najnowszy z hoteli Raffles. Niegdyś funkcjonujący pod nazwą Hotel Europejski, istnieje już od 1857 roku i od tamtej pory jednym najbardziej rozpoznawalnych hoteli nie tylko w polskiej stolicy, ale i w Europie. Obecnie Raffles Europejski Warsaw jest jednym z trzech, po Paryżu i Stambule, hoteli słynnej sieci Raffles Hotels & Resorts w Europie. Oferuje on w swoich wnętrzach 106 pokoi i apartamentów, w których wyeksponowano oryginalne elementy wystroju oraz kolekcję prac współczesnych polskich artystów, takich jak Tadeusz Kantor, Wilhelm Sasnal czy Tadeusz Rolke. Jest ich blisko 500, a nad ich wyborem czuwała Anda Rottenberg, była dyrektor warszawskiej Zachęty. 

Gdyby naszła Was ochota na pobyt w docenionym przez magazyn TIME warszawskim hotelu, w którym do dyspozycji jest na przykład 300-metrowy Apartament Prezydencki z historyczną Salą Pompejańską, musicie przygotować się na koszt co najmniej 1000 złotych. Właśnie tyle kosztuje bowiem jedna noc w standardowym dwuosobowym pokoju. Oj, zazdrościmy naszym kolegom po fachu z TIME, którzy zapewne mieli okazję skorzystać z takiej możliwości nie wydając ani grosza. 

ZOBACZ TAKŻE: Nowe miejsca na kulinarnej i imprezowej mapie Warszawy