Polski serial kryminalny – Ekstradycja, 3 sezony

Na każdy kolejny odcinek tego serialu czekało się z zapartym tchem. O tym, jak dobry jest ten tytuł, najlepiej świadczy fakt, że w wypożyczalniach wideo (zanim serial trafił do telewizji, był dostępny wyłącznie na kasetach VHS), ceny Ekstradycji zwykle były wyższe niż hollywoodzkich nowości! Wojciech Wójcik trafił w dziesiątkę i przywrócił świetność polskim serialom!

Bohaterem serii jest komisarz Olgierd Halski (Marek Kondrat)  utalentowany glina walczący z warszawskim podziemiem gangsterskim. Początkowo poznajemy go jako policjanta tropiącego handlarzy narkotyków i grupy wymuszające haracze od restauratorów, ale gdy w stolicy do głosu zaczyna dochodzić zorganizowana grupa przestępcza zza wschodniej granicy, będzie musiał stanąć do naprawdę twardej walki.  

fot. materiały prasowe

Polski serial kryminalny – Pitbull, 3 sezony

Serial bazujący na pełnometrażowym filmie o tym samym tytule, obrazującym zawodowe i prywatne perypetie warszawskich gliniarzy z wydziału zabójstw. Seria w reżyserii Patryka Vegi uszczegóławia główne wątki przebojowej produkcji.

Warszawski Stadion Dziesięciolecia to nie tylko największe targowisko w Europie, ale i centrum przestępczego życia stolicy. To tam swoje interesy prowadzą nieuczciwi handlarze, drobni naciągacze, aspirujący gangsterzy i mafiosi wielkiego kalibru. Stadion, jak i znaczna część Warszawy, pozostaje pod wpływami Saida - bezwzględnego kryminalisty ormiańskiego pochodzenia, na którego koncie zapisały się morderstwa, wymuszenia i uprowadzenia. Nad tą sprawą pracuje grupa policjantów, którą tworzą Sławomir Desperski ,,Despero" (Marcin Dorociński), Jacek Goc ,,Gebels" (Andrzej Grabowski), Krzysztof Magiera ,,Nielat" (Rafał Mohr) i Mirosław Saniewski ,,Metyl" (Krzysztof Stroiński). Długie i wyczerpujące śledztwo znacząco wpływa na ich życie, nie tylko zawodowe, ale i prywatne.

Serial można obejrzeć na platformie TVP VOD

Zobacz także:

fot. materiały prasowe

Polski serial kryminalny – Belfer, 2 sezony

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), nauczyciel z jednej z renomowanych szkół w Warszawie, podejmuje pracę w prowincjonalnych Dobrowicach. Jego przyjazd zbiega się w czasie ze śmiercią młodej dziewczyny  Joanny Walewskiej (Katarzyna Sawczuk). Miejscowa społeczność jest nieufna wobec przybysza, ten jednak podejmuje się wyjaśnienia zagadki śmierci nastolatki. 

W serii drugiej Zawadzki zostaje zmuszony do podjęcia pracy w prestiżowym liceum we Wrocławiu. Już w ciągu pierwszych kilku dni dociera do niego, że w szkole dzieją się niepokojące rzeczy. Niebawem okazuje się, że tytułowy belfer nie znalazł się tam przypadkowo. 

Serial można obejrzeć na platformie CANAL+

fot. materiały prasowe

Polski serial kryminalny – Wataha, 3 sezony 

Ta produkcja to mocny kandydat do tytułu najlepszego polskiego serialu kryminalnego ostatnich lat. Twórcy zawarli tu wszystko - wielowątkową akcję, intrygę utkaną nie gorzej niż w najgłośniejszych produkcjach amerykańskich, dobrze skonstruowane dialogi i zapierający dech w piersiach krajobraz Bieszczad.

Pierwszy sezon rozpoczyna historia zamachu bombowego, w wyniku którego śmierć ponoszą funkcjonariusze bieszczadzkiej straży granicznej. Przeżył tylko kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), który w wyniku eksplozji stracił bliskich przyjaciół i swoją wybrankę Ewę. Oficer próbuje rozwikłać zagadkę zamachu. Niebawem to on będzie ścigany przez wymiar sprawiedliwości.

fot. materiały prasowe


W drugim sezonie, którego akcja rozgrywa się 4 lata po wydarzeniach z pierwszej serii, poznajemy kulisy okrutnej zbrodni, do której doszło na pograniczu. Sprawę ma wyjaśnić prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska). Rebrow nadal ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Schronienie znalazł w bieszczadzkiej dziczy. Pewnego dnia w jego kryjówce pojawia się nielegalna imigrantka.

Na początku trzeciego sezonu strażnicy zatrzymują dwie osoby próbujące przekroczyć granicę. Idąc ich tropem, niespodziewanie natrafiają na miejsce zbrodni. Rebrow, który wrócił już do pracy, zgłasza się po pomoc do prokurator Dobosz. Wkrótce wychodzi na jaw, że ze sprawą może być związana szefowa ukraińskich przemytników. 

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

Polski serial kryminalny – Ślepnąc od świateł, 1 sezon

Kuba Nitecki (debiutancka rola Kamila Nożyńskiego) jest handlującym kokainą dilerem. Po towar zgłaszają się do niego warszawscy hipsterzy, znani raperzy, gwiazdy ekranu i wpływowi politycy. Chłopak gra w tę grę według własnych zasad - nie dopuszcza ludzi zbyt blisko, stwarza pozory, nigdy nie daje się do końca poznać, za to wie całkiem sporo na temat osób, z którymi robi interesy. Jego jedyną przyjaciółką jest Maria ,,Pazina" Pazińska (Marta Malikowska). 

Na co dzień obraca się w gangsterskim świecie, którym dowodzi Stryj (Janusz Chabior) - podwładny Jacka (Robert Więckiewicz). Chłopak jest zmęczony przestępczym życiem. Zamierza wyjechać i już nie wrócić. Kupuje dwa bilety lotnicze do Argentyny, jednak gdy z więzienia wychodzi Dario (Jan Frycz), Kuba będzie musiał skonfrontować się ze swoim życiem.

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

fot. materiały prasowe

Polski serial kryminalny – Glina, 2 sezony

Produkcja Władysława Pasikowskiego cieszy się opinią najlepszego serialu kryminalnego od czasów Ekstradycji i trzeba przyznać, że całkowicie zasługuje na to miano. W Glinie nie brakuje inteligentnych wątków, wciągającej akcji i świetnej gry aktorskiej. 

Serial obrazuje życie policjantów z warszawskiego wydziału zabójstw - nieustannie narażanych na ciężki stres, który nie pozostaje bez wpływu na ich prywatne życie. Głównym bohaterem jest Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz)  uczciwy glina, który trzyma się z dala od układów. Pracuje właściwie przez 7 dni w tygodniu, zawsze do późnej nocy. W mieszkaniu czeka na niego tylko kot i butelka mocnego alkoholu. Żona, nie mogąc znieść ciężaru życia z gliniarzem, opuściła go.

Serial można obejrzeć na platformie TVP VOD.

fot. materiały prasowe