"Neverland Valley Ranch" to posiadłość w hrabstwie Santa Barbara w Kalifornii, której właścicielem do 2008 roku był Michael Jackson. Pod koniec 2008 roku sprzedał za 35 milionów dolarów spółce Sycamore Valley Ranch Company LLC (udziałowcami są kompania Colony Capital i on sam). Obecnie udziały piosenkarza w tę posiadłość wynoszą 87,5 % i przekazane zostały spadkobiercom, czyli Michael Jackson Estate.

"Nibylandię" nabył w 1988 roku za (do wiadomości publicznej nie podano konkretnej kwot), ale szacuje się, że od prawie 17 do 30 milionów dolarów za posiadłość i tereny należące do niej. Za czasów Michaela Jacksona posiadłość została rozbudowana o takie elementy jak: zoo, wesołe miasteczko, sala kinowa, sala gier komputerowych, wioska indiańska czy stację kolejową. To tutaj miało dojść do rzekomego molestowania seksualnego nieletnich w 1993 i 2003 roku - piosenkarz został oczyszczony ze stawianych mu zarzutów.

To już drugi raz, kiedy posiadłość zostaje wystawiona na sprzedaż. W 2015 roku chciano ją sprzedać za 100 milionów dolarów, jednak nikt nie pokusił się na taką kwotę. Dziś cena za prawie 3 tysiące akrów posiadłości to 67 milionów dolarów.