Cera trądzikowa wymaga kompleksowej pielęgnacji. Jednocześnie trzeba bowiem działać na objawy, zapobiegać ich nawrotom i naprawiać szkody. Oznacza to często, że trzeba sięgać po wiele kosmetyków, a dodatkowe obciążenie temu typowi skóry wyjątkowo nie służy. Lekka formuła, która działa na wielu polach, to zatem najlepsze rozwiązanie. Poszukiwania kosmetyku, który byłby w stanie zaspokoić różnorodne potrzeby cery trądzikowej, rozpoczęliśmy w aptece. Dermokosmetyki to bowiem formuły, które łączą kosmetyki i farmaceutyki. Są przebadane i bazują na przetestowanych składnikach. Tak właśnie trafiliśmy na potrójne serum, które ma to, czego potrzebuje skóra trądzikowa. Jednocześnie redukuje wypryski i przebarwienia po trądziku, a także zapobiega powstawaniu nowych.

Eucerin DermoPure – Opis

Pisząc o dermokosmetykach do cery trądzikowej, które polecają nawet dermatolodzy i dermatolożki, na naszej liście znalazł się między innymi krem z serii Eucerin DermoPure. Na nim jednak nie koniec. W linii opracowanej właśnie pod kątem nie najłatwiejszej w pielęgnacji skóry trądzikowej jest także inny kosmetyk, który jest w stanie pomóc w poprawie kondycji i wyglądu cery. Mowa o potrójnym serum Eucerin DermoPure. Nazwa nie jest przypadkowa. Trzy korzyści mają związek z trzema składnikami.

 

 

 • Opatentowany thiamidol to składnik, który działa na podstawową przyczynę przebarwień, co pozwala z jednej strony zredukować uporczywe przebarwienia po trądziku, a z drugiej zapobiega też ich powstawaniu
 • Kwas salicylowy to składnik odpowiedzialny za skuteczną redukcję wyprysków.
 • Likochalkon to składnik, którego zadaniem jest zapobiegać nawrotom trądziku

Dodatkowo serum Eucerin zawiera też technologię regulująca wydzielanie sebum, co przekłada się na efekt matowej cery, która jest tak pożądana przez wiele osób zmagających się trądzikiem.

Eucerin DermoPure – Badania

Dla potwierdzenia działania serum Eucerin DermoPure przeprowadzono badania kliniczne i dermatologiczne. Przeprowadzono je z udziałem 100 ochotniczek i ochotników, którzy przez 8 tygodni regularnie stosowali dermokosmetyk dwa razy dziennie.

Na bazie ich doświadczeń otrzymano następujące wyniki badań:

 • 95% badanych zauważyło, że ostatecznie redukuje przebarwienia po trądziku
 • 93% badanych zauważyło, że po użyciu ich cera przez długi czas jest matowa
 • 95% badanych zauważyło, że odblokowuje pory
 • 94% badanych zauważyło, że zmniejsza pojawianie się przebarwień po trądziku
 • 96% badanych zauważyło, że przyspiesza redukcję wyprysków
 • 95% badanych zauważyło, że zapobiega pojawieniu się nowych wyprysków
 • 94% badanych zauważyło, że redukuje zaskórniki zamknięte
 • 85% badanych zauważyło, że redukuje zaskórniki otwarte.

Pełne wyniki są dostępne na stronie Eucerin.

Zobacz także:

Eucerin DermoPure – Opinie

Naszą uwagę na potrójne serum Eucerin DermoPure zwróciły nie tylko badania, które potwierdzają skuteczność, ale również opinie wskazujące obrazujące to jak sprawdza się na co dzień. Pośród nich można znaleźć nie tylko same oceny, ale też merytoryczne recenzje, które pokazują, czego można się spodziewać po kuracji.

Od lat walczę z trądzikiem, ale nigdy w życiu nie doświadczyłam tak szybkiej poprawy. Uwielbiam ten produkt – napisała jedne z użytkowniczek w sklepie internetowym Eucerin.

To jeden z moich ulubionych produktów. Serdecznie polecam ten produkt. Niestety od czasu do czasu pojawiają mi się wypryski na brodzie. Dlatego zawsze nakładam serum wieczorem, a następnego dnia wyprysków jest zdecydowanie mniej. Gorąco polecam – napisała jedna z użytkowniczek, która wraca do tego kosmetyku przy nawrotach trądziku. Jej komentarz jest dostępny na stronie Eucerin.

Serum ma bardzo przyjemny zapach i lekką konsystencję. Łatwo się rozprowadza i pozostawia przyjemne uczucie na skórze. Przebarwienia potrądzikowe znacznie się zmniejszyły – oceniła użytkowniczka, u której serum zmniejszyło przebarwienia po trądziku. Jej opinię znaleźliśmy na stronie Eucerin.

Serum nie klei się, tak jak wiele innych produktów, ale łatwo się rozprowadza, dobrze się wchłania i pozostawia skórę przyjemną w dotyku. Po kilku tygodniach stosowania faktycznie mam wrażenie, że moja skóra stała się ukojona, a dokuczliwe przebarwienia potrądzikowe powoli znikają! Na pewno będę dalej używać tego serum! – oceniła po dłuższej kuracji jedna z użytkowniczek. Jej komentarz także pojawiły się na stronie internetowej Eucerin.