„Stranger Things”: pierwszy spin-off nadciąga

W oczekiwaniu na piąty, finałowy sezon jednego z największych przebojów Netfliksa, „Stranger Things”, widownia na całym świecie z niecierpliwością wyczekuje też wszelkich informacji dotyczących zapowiadanych od pewnego czasu spin-offów osadzonych w świecie znanym z historii dzieciaków z amerykańskiego miasteczka Hawkins. Wreszcie mamy jakiś konkret!

Jak podał serwis „What’s on Netflix”, w planach jest serial „Stranger Things Tokyo”, którego akcja – jak głosi tytuł – zabierze nas do Azji . Zgodnie z tym, co już od jakiegoś czasu zapowiadali twórcy, bracia Matt i Ross Duffer, rzecz będzie na „1000 procent” różna od tego, co zaprezentowano w pierwowzorze. Produkcja została bowiem pomyślana jako seria anime.

„Stranger Things Tokyo” – co wiemy o produkcji?

Szczegóły nowego projektu, nad którym prace trwają już podobno od 2021 roku, są wciąż skąpe. Z dostępnych informacji wynika jednak, że produkcja przeniesie nas na przedmieścia Tokio z lat 80., a w centrum zdarzeń będą bracia bliźniacy, zakochani w grach wideo. Ich życie zamieni się w wielką przygodę, gdy spotkają się z „Drugą Stroną”.

Na temat moment nie znamy żadnych konkretów dotyczących takich kwestii jak fabuła, obsada czy data premiery „Stranger Things Tokyo”. Wiadomo tylko, że ma to być pierwsza z kilku zaplanowanych produkcji, które będą poszerzać uniwersum wielkiego hitu Netfliksa. Serial prawdopodobnie będzie składał się z sześciu godzinnych odcinków. Oczywiście będziemy was informować, gdy tylko dowiemy się czegoś więcej.

„Stranger Things”: spin-off  anime

„Stranger Things Tokyo” nie będzie pierwszym spin-offem Netfliksa, który trafi do publiczności w wersji anime. Wcześniej to rozwiązanie sprawdziło się w przypadku m.in. „Wiedźmina” (mowa o tytule „Wiedźmin: Zmora Wilka”), Altered Carbon („Altered Carbon: Resleeved”) i „Armii umarłych” („Army of the Dead: Lost Vegas”).

„Stranger Things” trafiło już do innych formatów dzięki serii gier komputerowych (m.in. „Stranger Things: Puzzle Tales” i „Stranger Things: 1984).

 

Zobacz także: