Nikt nie odkrył Alexandra McQueena. On odkrył sam siebie – tymi słowami otwiera się zwiastun jednego z najbardziej wyczekiwanych dokumentów.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy o modzie na Netflixie >>>

Historia jego burzliwego życia i tajemniczej przedwczesnej samobójczej śmierci nie przestają rozpalać wyobraźni wielbicieli brytyjskiego projektanta i to dla nich film będzie największą gratką. Zgodnie ze słowami samych twórców, w dokumencie obok archiwalnych zdjęć i wywiadów, zobaczymy też migawki zza kulis jego przełomowych pokazów, ale nie to czyni film wyjątkowym. Narrację pod tytułem „legenda, prowokator, geniusz” już znamy – w ubiegłym roku na rynku pojawiła się książka Alexander McQueen. Krew pod skórą świetnie nakreślająca jego postać jako kreatora, który na zawsze mienił oblicze mody.

Co jest najmocniejsza stroną filmu Alexander McQueen? Dzięki wcześniej niepublikowanym wywiadom z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami projektanta zyskamy wgląd w jego życie prywatne – kwestie niepogodzenia się ze sobą, niestabilności emocjonalnej, a także złożonych relacji z kolejnymi partnerami oraz z przyjaciółmi, w tym Isabellą Blow, która wyniosła go na szczyt, a od której ostatecznie się odwrócił.

Oficjalna premiera produkcji autorstwa Iana Bonhôte’a i Petera Ettinggui zaplanowana jest na 8 czerwca 2018 roku. Zobaczcie zwiastun, film zapowiada się genialnie!

ZOBACZ TAKŻE: Filmowe premiery kwietnia. Na co warto wybrać się do kina? >>>