Nowa aktualizacja aplikacji Arts & Culture stworzonej przez Google’a wprowadziła funkcję, dzięki której nasza twarz uchwycona na selfie zostaje przypasowana do twarzy znanej z portretów światowych dzieł sztuki.

Dzięki temu apka ostatnio podbija świat, a w social mediach pojawia się coraz więcej specyficznych kolaży, które obejmują także procentową trafność dopasowania. O wciąż rosnącej popularności aplikacji świadczy fakt, że została zainstalowana już ponad milion razy – dzięki czemu „wskoczyła” na 12. miejsce najpopularniejszych aplikacji brytyjskiego sklepu Play.

Do niedawna aplikacja była dostępna tylko w kilku regionach świata, ale od kilku dni w związku z ogromnym zainteresowaniem dopasowywaniem twarzy do znanych dzieł sztuki przez internautów, Arts & Culture możecie ściągnąć również w Polsce! Aplikacja przypadła do gustu także gwiazdom, m.in. Amandzie Seyfried, Allysa Milano oraz Kate Hudson, które chętnie dzielą się tymi specyficznymi kolażami na swoich instagramowych profilach.

8 aplikacji dla studenta, które warto znać >>>

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z wyników swojego dopasowania. W internecie roi się od dość dziwacznych porównań. Największą popularnością zdecydowanie cieszy się zdjęcie Donalda Trumpa, które zostało dopasowane do kobiety z obrazu Niña comiendo helado autorstwa Fernanda Botero oraz Biniama Bizuneh, którego twarz (według aplikacji) aż w 74% pokrywa się z Dawidem Michała Anioła, a właściwie jego... genitaliami.

Korzystaliście już z aplikacji Arts & Culture? Do którego z dzieł sztuki jest Wam najbliżej?