Czy mam wystarczająco dużo papieru toaletowego na czas pandemii koronawirusa? Na to pytanie pozwala odpowiedzieć Kalkulator Papieru Toaletowego, który właśnie trafił do sieci

Nie wierzymy, że to się dzieje naprawdę. A jednak! To dowód na to, że długotrwałe siedzenie w domu może wyzwolić w ludziach kreatywność. A także, że czasem nawet najtrudniejszą sytuację warto obrócić w żart, aby nieco odreagować. A więc do rzeczy – do sieci trafił właśnie... Kalkulator Papieru Toaletowego. Wirtualne narzędzie pozwala sprawdzić, na jak długo wystarczą wam zapasy papieru toaletowego, zrobione w panice na wieść o rozprzestrzeniającym się na świecie koronawirusie.

Jak działa Kalkulator Papieru Toaletowego? 

By skorzystać z Kalkulatora Papieru Toaletowego wystarczy wejść na stronę HowMuchToiletPaper.com, a następnie odpowiedzieć na dwa pytania. Po pierwsze, ile rolek papieru toaletowego zalega w twojej łazience, i po drugie – ile razy dziennie korzystasz z toalety. Liczby zaznaczasz na specjalnej skali i... gotowe! Masz odpowiedź, na ile dni powinien wystarczyć ci papier i, jaka to część kwarantanny (w procentach i przy założeniu, że odosobnienie powinno trwać 14 dni). Można także skorzystać z wersji rozszerzonej i odpowiedzieć na kolejne, bardziej szczegółowe pytania. Jakie? Sprawdźcie sami, bo nam trochę głupio jest o tym pisać. 

Strona, choć stworzona dla żartu (i – jak zwykle – do zarabiania pięniędzy, bo za pośrednictwem strony można wpłacać datki na konto pomysłodawcy), zawiera także nieco bardziej poważny przekaz. „Nie każdy jest w stanie pójść do sklepu i zrobić zapasy papieru. Nie bądź samolubny” – przypomina. I słusznie.

Ach i jeszcze jedno – pracując nad tym artykułem, zrobiłyśmy porządny research i znalazłyśmy rzecz, bez której w dzisiejszych czasach – tym bardziej teraz – naprawdę trudno się obejść. O tym, że jej potrzebujecie, przekonacie się, kiedy tylko dowiecie się, o co chodzi. A więc nie trzymamy was dłużej w niepewności. Panie i Panowie, oto uchwyt na papier toaletowy ze specjalną półeczką przeznaczoną na... smartfona. Tadam!

Kolejny ważny przekaz? Myjcie ręce!