„Super Mario Bros.” to nie tyko gra wideo. Para hydraulików i towarzyszący im bohaterowie stali się kultowymi postaciami, które przeniknęły do popkultury. Na szklanym ekranie mogliśmy ich zobaczyć wielokrotnie w wersji animowanej, a raz także raz w wersji z aktorami. Wtedy Mario (Bob Hoskins) i Luigi (John Leguizamo) nie zyskali jednak tak dużego uznania, jak liczyłoby na to Nintendo. Rysowane i komputerowe wersje wąsatego hydraulika są za to za każdym razem przyjmowane bardzo pozytywnie.

Ekranizacja „Super Mario Bros.” – historia gry o słynnym hydrauliku

Mario i Luigi zadebiutowali w 1983 roku. Dwa lata później odbyła się premiera pierwszej gry wideo zatytułowanej „Super Mario Bros.”. Pomimo że od jej premiery minęło prawie 40 lat, to wciąż pozostaje najlepiej sprzedającą się serią. Gry wideo z tego cyklu rozeszły się w prawie 760 milionach egzemplarzy. Skalę zainteresowania kultowym tytułem potwierdza wynik licytacji zorganizowanej w sierpniu 2021 roku. Pod młotek trafiła wtedy zapieczętowana kopia „Super Mario Bros.” z 1985 roku. Została wylicytowana za rekordową sumę 2 milionów dolarów, co czyni ją najdroższą sprzedaną grą w historii. Fani chętnie sięgają nie tylko po stare kartridże. Nintendo przez lata przygotowało gadżety dla fanów „Super Mario Bros.” z wieloma znanymi markami. Wśród nich jest seria klocków Lego, gier planszowych Monopoly oraz niezliczone współprace z markami odzieżowymi, np. Vans, Champion i Levi’s.

Film animowany „Super Mario Bros.” – jakie gwiazdy biorą udział w projekcie?

Gigant gier wideo podzielił się wiadomościami dotyczącymi filmu podczas czwartkowej prezentacji Nintendo Direct. W projekcie biorą udział także Illumination i Universal. Wszystko wskazuje na to, że będzie to prawdziwa gratka dla fanów słynnej gry wideo. Żeby tak było, do powstania filmu zaangażowano wiele osób, które będą wspólnie pracować nad przygotowaniem wyjątkowej propozycji dla miłośników Maria i innych bohaterów serii. Scenariusz napisał Matthew Fogel, który w swoim portfolio ma między innymi filmy „Minionki: Wejście Gru” i „Lego przygoda 2”. Reżyserią zajmują się natomiast Aaron Horvath i Michael Jelenic – duet odpowiedzialny za serial „Młodzi Tytani: Akcja!” i film pod tym samym tytułem. Największe emocje wśród fanów powinna jednak wywołać informacja, że przy filmie pracuje też Shigeru Miyamoto z Nintendo, legendarny twórca gry „Super Mario Bros.”.

Twórcy filmu zadbali także o odpowiednią oprawę audio. Poza słynną melodią, która stała się motywem przewodnim gry wideo „Super Mario Bros.” i liczymy, że stanie się tłem także dla przygód słynnego hydraulika na dużym ekranie, usłyszymy też głosy znane z wielu popularnych filmów i seriali. W tym celu zaangażowano prawdziwą plejadę gwiazd. Mario przemówi głosem Christa Pratta. Aktora znanego z serii filmów „Avengers” i „Jurassic World”. Luigiemu głosu użyczy natomiast Charlie Day. Aktora mogliśmy zobaczyć między innymi w filmach „Szefowie wrogowie” oraz „Stosunki międzymiastowe”. W księżniczkę Peach wcieli się Anya Taylor Joy, którą znamy z serialu „Gambit królowej”. Podczas seansu usłyszymy także głosy takich osób jak: Jack Black (Bowser), Keegan-Michael Key (Toad), Seth Rogen (Donkey Kong), Fred Armisen (Cranky Kong), Kevin Michael Richardson (Kamek) i Sebastian Maniscalco (Spike).

„Super Mario Bros.” na dużym ekranie – kiedy premiera filmu?

Premiera filmu w Ameryce Północnej zaplanowana jest na 21 grudnia 2022 roku. Informacje dotyczące Europy nie zostały jeszcze zdradzone, ale liczymy, że nawet jeżeli nie będzie to w tym samym dniu, to także szybko będziemy mogli poznać przygody bohatera kultowej gry wideo.