Jedna z najpopularniejszych supermodelek lat 90. i ikona modelingu, Kate Moss, doczeka się filmowej biografii! Produkcja ma skupić się nie na całym życiu gwiazdy, ale na relacji między nią a malarzem Lucianem Freudem. Moss pozowała dla niego we wczesnych latach 2000. Modelka ma być zaangażowana w proces tworzenia filmu! Sprawdźcie, co jeszcze wiemy na ten temat.

Filmowa biografia Kate Moss – tytuł

Film będzie nosił tytuł „Moss & Freud”, więc dosłownie zdradza, na czym będzie opierać się fabuła.

Filmowa biografia Kate Moss – fabuła

Jak już wspomniałyśmy film opowie o relacji Moss i Freuda. Skupi się też na indywidualnych historiach postaci. W produkcji poznamy tajemniczą przeszłość malarza oraz kulisy życia supermodelki, która była wtedy najpopularniejszą kobietą w show-biznesie. Akcja rozgrywać się będzie w studiu artysty w Holland Park i Londynie.

Okres, na którym skupi się film jest czasem, gdy Moss była u szczytu swojej kariery. Wtedy właśnie zdecydowała się pozować dla Freuda (wnuk Zygmunta Freuda). Trwało to aż 9 miesięcy. Produkcja opowie też o tym, jak dwie, pozornie różne postacie – sławna modelka w punkcie kulminacyjnym swojej kariery oraz malarz (urodzony w 1922 roku), odkrywają, że są dla siebie bartnimi duszami i mogą się od siebie wiele nauczyć. Cały proces jest oczyszczający dla obojga i zmienia ich na zawsze.

Filmowa biografia Kate Moss – obsada, reżyseria, scenariusz

Zapewne czekacie na informację o tym, kto wcieli się w supermodelkę. Już odpowiadamy. Kate Moss zagra Ellie Bamber, którą znać możecie z produkcji takich jak „Zwierzęta nocy” czy „Wąż”. W Luciana Freuda wcieli się ikona kina Derek Jacobi.

 fot. Getty Images

 fot. Getty Images

Reżyserem i scenarzystą zarazem został James Lucas. Na swoim koncie ma on już między innymi „Rozmowę”, która zdobyła Oscara. Również Kate Moss zaangażowana jest w tworzenie filmu! Modelka zajmie się produkcją. Jak sama wyznała, ta historia jest dla niej bardzo personalna, więc niezbędne było to, żeby ona także zaangażowała się w tworzenie tej biografii z Lucasem.

Jestem zadowolona z castingu i podekscytowana, ponieważ niedługo rozpocznie się nagrywanie. Nie mogę się doczekać aż zobaczę ten film – wyznała modelka.

Co sądzicie o wyborze aktorki do roli Moss? Podobne?

Biografia Kate Moss – kostiumy

Jedną z bardziej ekscytujących wiadomości jest to, że w biografii zobaczymy oryginalne ubrania, należące do samej Kate! Informację tę przekazał brytyjski „Vogue”. Supermodelka najprawdopodobniej nadal ma swoje stylizacje z lat 90. Możemy przygotować się zatem na dawkę mody z najwyższej półki!

Biografia Kate Moss – data premiery

Data premiery nie jest jeszcze znana. Zdjęcia powinny ruszyć pod koniec tego roku. Na razie trwają tylko rozmowy. Trzeba więc będzie uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że film ukaże się pod koniec 2024 roku. Możliwe jest też, że zobaczymy go dopiero w 2025.

Jednak jesteśmy pewne, że przez cały ten okres kręcenia otrzymamy wiele zdjęć z planu (których nie możemy się już doczekać) oraz kolejne informacje. Oczywiście będziemy was informować. Czekacie?