Pochodzi z Oakland w Kalifornii, ma 20 lat i świetlaną karierę przed sobą. Podpisała kontrakt z kultową wytwórnią Atlantic Records - ta sama, która w swoim portfolio zawiera takie gwiazdy jak: Aretha Franklin, Ray Charles, Bruno Mars, Ed Sheeran czy Missy Elliott

Początki kariery Kehlani

Jako nastolatka Kehlani Parrish skupiona była na tańcu. Uczęszczała do szkoły tańca w Oakland, a jej największym marzeniem było otrzymanie promocji do prestiżowej szkoły tańca "Juilliard School". Dlaczego zatem zdecydowała się na śpiewanie? Wszystko z powodu kontuzji kolana w szkole średniej, która przekreśliła jej marzenia o tańcu. 

W GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA KEHLANII >>>

Muzyką zaraziła ją ciotka

Ciotka Kehlani zafascynowana jest muzyką R&B i zaszczepiła w dziewczynie miłość do "czarnej muzyki". Jak sama przyznaje ogromny wpływ na jej twórczość wywarła muzyka Erykah Badu i Jilla Scotta. To pod wpływem magii ich muzyki postanowiła w wieku 14 lat dołączyć do lokalnej grupy muzycznej PopLyfe

"America's Got Talent" kluczem do kariery?

Wokalna kariera Kehlani rozpoczęła się w zespole PopLyfe, z którym koncertowała przez dwa lata. Wszystko uległo diametralnej zmianie za sprawą programu "America's Got Talent". Wzięła w nim udział w 2011 roku i dotarła do czwartego miejsca. Zaraz po zakończeniu programu Kehlani opuściła zespól i straciła kontrolę nad swoim życiem.

W GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA KEHLANII >>>

Moment, w którym tracisz wszystko

Jak sama potwierdza w wywiadach, moment po programie "America's Got Talent" był dla niej najtrudniejszym momentem w życiu. Po zajęciu czwartego miejsca i opuszczeniu zespołu, na kilka miesięcy uciekła przed wszystkim co związane było z muzyką. Przez dwa lata była bezdomna i tułała się od mieszkania do mieszkania śpiąc na kanapie u znajomych. W końcu postanowiła przeprowadzić się do Los Angeles, aby zacząć muzyczną karierę, jednak to nadal nie był dla niej odpowiedni moment. 

Dopiero po powrocie do rodzinnego Oakland była gotowa udostępnić pierwszy solowy kawałek pod tytułem "ANTISUMMERLUV." To wtedy zadzwonił do niej Nick Cannon - jeden z jurorów programu "America's Got Talent" i zaprosił Kehlani do studia w LA. Efektem wizyty u Nicka był mixtape zatytułowany "Cloud 19". 

Pierwsze sukcesy

W 2015 roku Kehlani postanowiła opublikować swój drugi mixtape pod tytułem "You Should Be Here", który został uznany przez amerykański serwis "Billboard" jednym z najpszych albumów R&B w 2015 roku. Płyta zadebiutowała na 5. miejscu amerykańskiej listy przebojów R&B/Hip-Hop. Magazyn Rolling Stone umieścił Kehlani w zestawieniu "10 artystów, których powinieneś znać", a Complex w rankingu "15 artystów, których musisz zobaczyć"

2016 rok to przede wszystkim nominacja do prestiżowej nagrody Grammy w kategorii " Best Urban Contemporary Album", a także duet z Zaynem na jego debiutanckiej płycie " Mind of Mine", która ukaże się już 25 marca.

W GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA KEHLANII >>>