Pochodzą z różnych miejscowości - tych całkiem dużych, jak Lublin czy Olsztyn, ale również takich, o których zapewne nigdy byście nie usłyszeli. Ale dzięki nim, czytelniczkom Glamour, dowiedzieliśmy się, że na mapie Polski są też takie miejsca, jak Zawoja, Kamionki, Brwinów. I że mieszkają tam naprawdę wyjątkowe dziewczyny. Na co dzień pracują, uczą się oraz robią wiele inspirujących rzeczy. Śmiało więc można o nich powiedzieć, że są prawdziwymi ambasadorkami swoich miast, miasteczek i wsi. A tym samym - lokalnymi ambasadorkami Glamour. Przeczytacie o nich zarówno na łamach grudniowego wydania naszego magazynu, jak i na Glamour.pl. A oto jedna z nich! 

Maja Puente, Gliwice, 18 lat, tegoroczna maturzystka, autorka bloga majapuente.pl

Wiele zawdzięczam Gliwicom. Tutaj się urodziłam, wychowałam i mogłam postawić pierwsze kroki w spełnianiu swoich marzeń. Do tej pory udało mi się zrealizować siedem(!) pokazów kolekcji mojego projektu Modeste by Maja Puente, w tym jeden w pociągu - pierwszy taki w Polsce! Ale nie doszłoby do tego, gdyby nie ludzie, których spotkałam na swojej drodze. Niezwykle otwarci, życzliwi, którym po prostu się chce: działać i wspierać działania innych. Najlepszym przykładem jest właścicielka jednej z gliwickich kawiarni, w której odbyła się wystawa moich rysunków, a także pierwszy pokaz – to był jej pomysł. Obecnie jestem w klasie maturalnej o profilu matematyczno-przyrodniczym. I choć mogłabym studiować na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, bo ma świetną renomę i daje wiele możliwości, przyszłość wiążę z modą. Planuję studia w Krakowie, z którym również jestem emocjonalnie związana. Ale swój pierwszy butik i tak otworzę w Gliwicach!

Jeśli Wy również chciałybyście opowiedzieć nam o miejscu, w którym mieszkacie oraz co tam robicie, piszcie na maila: listy@glamour.pl. Z niecierpliwością czekamy na Wasze wiadomości i niesamowite historie!