Raport „VISION GUESS”

Kryzys klimatyczny to jedna z tych kwestii, w którą powinien zaangażować się każdy. Dokładnie tak samo uważa marka GUESS, która za główny cel w ostatnich latach obrała zrównoważony rozwój firmy na trzech płaszczyznach: etyczna działalność, umacniania społeczności i ochrona środowiska. Efekty tych działań zostały zawarte w raporcie „VISION GUESS”, który następnie został zweryfikowany i zatwierdzony przez jedną z największych firm audytowych na świecie - KPMG. Naszą uwagę szczególnie przykuło zwiększenie ekologicznej oferty dżinsowej SMART GUESS o 18%, zwiększenie wykorzystania certyfikowanych zrównoważonych materiałów we wszystkich markach, a także wyrównanie różnic płacowych kobiet i mężczyzn w amerykańskich siedzibach głównych marki oraz oddziałach sprzedaży. Na takie zmiany w branży fashion czekałyśmy!

„Każdą decyzję i działanie firmy podejmujemy z myślą o długoterminowych celach.” mówi Carlos Alberini, Chief Executive Officer GUESS?, Inc.

Zgodnie z tą myślą GUESS już teraz zapowiada nowe ambitne cele na kolejne lata. Marka ma w planach zastąpić poliester materiałami pochodzącymi z recyklingu, zwiększyć zrównoważoną ofertę dżinsową do 75% już w ciągu następnych trzech lat, a także zredukować emisję gazów cieplarnianych firmy o 50% oraz jej łańcucha dostaw o 30% do 2030 roku.

Etyczna moda w praktyce

Jeżeli dalej zastanawiacie się, czy da się połączyć ekologię z modą, najnowsza kolekcja futer ekologicznych GUESS na dobre rozwieje Wasze wątpliwości. W ofercie znajdziecie modele, które są doskonałym miksem ponadczasowego stylu, awangardowych detali i najnowocześniejszych technologii. Za co kochamy je najbardziej? Futrzane płaszcze, bomberki i kamizelki produkowane są bez szkody dla planety!

Wszystko za sprawą etycznych i trwałych materiałów stworzonych przez firmę ECOPEL, która specjalizuje się w najwyżej jakości sztucznych futrach. Wykonane z nich okrycia wierzchnie są niezwykle łatwe w pielęgnacji, ultraprzyjemne w dotyku, a przy okazji zapewniają izolację termiczną, która sprawdzi się nawet podczas najmroźniejszych dni.

Nasz absolutny faworyt? Różowy płaszcz ze święcącym w tym sezonie triumfy popularności motywem lamparcich cętek! Tej zimy najchętniej zestawimy go z ciężkimi butami na traktorowej podeszwie i ulubionymi jeansami.

Kultowy styl marki GUESS w innowacyjnym wydaniu

No właśnie, skoro już o denimie mowa, to warto wspomnieć, że najnowsze projekty GUESS na jesień 2021 to także ich kultowe jeansy w świeżym i ekologicznym wydaniu. Obie kolekcje Jeans Redesign i Reborn Denim stworzone zostały według koncepcji mody cyrkularnej, czyli takiej, w której ubrania i materiały są ponownie przetwarzane, a następnie noszone. To właśnie dzięki tak zaawansowanym sposobom projektowania, marce GUESS udało się połączyć ekologię i trendy w harmonijny duet. Główne skrzypce gra organiczna bawełna, wytwarzane z odzyskanego papieru naszywki i haftowane metki. Całość kolekcji dopełniają miękkie tkaniny, które powstały w wyniku recyklingu używanego dżinsu i nadwyżek produkcji odzieżowej. Efekt? Niezwykle trwały i przyjemny dla skóry denim, który pozwala ograniczyć emisję odpadów ze świata mody i obniżyć zapotrzebowanie na cenne surowce naturalne.

Więcej o zrównoważonym rozwoju GUESS przeczytacie na stronie www.guess.com/sustainability. Znajdziecie tam również wszystkie modele z najnowszych kolekcji na sezon jesień 2021.