Okazuje się, że wiele polskich i zagranicznych gwiazd decyduje się na zmianę nazwiska. Powody mogą być różne. Niektóre imiona i nazwiska ciężko jest bowiem wymówić albo (ich zdaniem) nie brzmią atrakcyjnie, medialnie. Do tego grona należą m.in. Meghan Markle, Irina Shayk, Brad Pitt oraz Lara Gessler, o czym poinformowały ostatnio rodzime tabloidy. Kto jeszcze? Sprawdźcie poniżej. Gwarantujemy, że możecie być bardzo zaskoczeni!

Prawdziwe nazwiska gwiazd

Światowej sławy gwiazdy często decydują się na używanie pseudonimów. Jednym z powodów, przez które to robią jest oczywiście (męcząca) popularność. Część z nich natomiast zmienia swoje nazwiska, ponieważ te realne okazują się zbyt trudne do wymówienia, mało chwytliwe lub po prostu mało atrakcyjne. Odpowiednio dobrany pseudonim często pozwala też lepiej określić swój sceniczny wizerunek. Tym ostatnim kierowała się prawdopodobnie Lady Gaga. Tego, jak w rzeczywistości nazywa się wokalistka dowiedzieliśmy się przy okazji informacji, dotyczących prześladowania jej w okresie studiów. Prawdziwe nazwisko gwiazdy brzmi Stefani Germanotta. Do grona wokalistek, które zdecydowały się ukryć realną tożsamość, należą również Iggy Azalea, a właściwie Amethyst Amelia Kelly i Nicki Minaj, czyli Onika Tanya Maraj oraz Camila Cabello. Jeśli chodzi o ostatnią z wymienionych wokalistek, jej nazwisko w rzeczywistości jest dużo dłuższe. Brzmi Karla Camila Cabello Estrabao.

Przenosimy się do Hollywood, gdzie - jak się okazuje - także wiele gwiazd zdecydowało się na zmianę imienia lub nazwiska. Wśród nich Jennifer Aniston (jedna z najpopularniejszych aktorek na świecie w rzeczywistości nazywa się Jennifer Linn Anastassakis), Brad Pitt, czyli William Bradley Pitt, a także Emily Jean Stone, która na co dzień posługuje się imieniem Emma. Tak, chodzi o gwiazdę La La Land

Na zmianę imienia zdecydowała się również Meghan Markle. Okazuje się, że ex księżna Sussex ma więcej wspólnego ze swoją bohaterką z serialu Suits niż mogłoby się wydawać. Podobnie jak ona, ma na imię Rachel. Natomiast Meghan to (w rzeczywistości) jej drugie imię. 

Polskie gwiazdy, które zmieniły imię lub nazwisko

Co ciekawe, polskie gwiazdy też często używają pseudonimów artystycznych albo decydują się na oficjalną zmianę imienia i nazwiska. Część z was prawdopodobnie wie, że Margaret w rzeczywistości nazywa się Małgorzata Jamroży. Natomiast Cleo to pseudonim Joanny Klepko. Z kolei do grona gwiazd, które zaktualizowały informacje w swoich dokumentach, należy m.in. Martyna Wojciechowska. Znana podróżniczka i prezenterka telewizyjna urodziła się bowiem jako Marta Eliza Wojciechowska. 

Ostatnio rodzime media poinformowały, że córka Magdy Gessler w rzeczywistości nie ma na imię Lara. Restauratorka i autorka książek kulinarnych urodziła się jako Aleksandra. I (podobnie jak Meghan Markle) posługuje się swoim drugim imieniem. Lara Gessler skomentowała medialne doniesienia za pośrednictwem Instagram Stories. Przyznała, że „medialna sensacja” nieco ją zaskoczyła. O tym, że używa na co dzień drugiego imienia wspominała już bowiem w przeszłości.  

To nie wszyscy! O innych gwiazdach (zarówno polskich, jak i cieszących się międzynarodową sławą) możesz przeczytać w naszej galerii – na górze strony. Gwarantujemy, że nie obędzie się bez zaskoczeń.